Oltu Çayı’nda kaybolan babayı kontrol çalışmaları 120’nci gününde sonlandırıldı

ERZURUM’da makine ile çarpıştıktan bilahare Oltu Çayı’na düşen araçta kaybolan 2 bala babası sürücü Fevzi Keder’u (62) taharri çalışmaları, 120’nci günde sonlandırıldı. Kazada sürücünün eşi Şenlik Endişe (54) ile kızı Büşra Tosun’un (26) öldüğünü tamlayan Fevzi Keder’un arkadaşı Al Aydın, “Endişe’un kızı ve eşi, geberik çıkarılıyor. Ama Fevzi Bulut’u yüzlerce can aramasına karşın bulunamadı” dedi.

Kaza, 28 Nisan’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü haset Olur ilçesine sınırlı Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Artvin’e giden Özkan Layemut yönetimindeki 39 TD 124 plakalı makine ile cebin yönden gelen Fevzi Bulut’un kullandığı 55 AFC 706 plakalı otomobil çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan 2 açacak, nöbet kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobilden zat imkanlarıyla kurtulup, kıyıya çıkan Özkan Ölmez ile eşi Müberra Layemut, Oltu Büyüklük Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘BULUNSAYDI BİR MEZARI OLURDU’Sair araçtaki Fevzi Keder, eşi Alay Keder ve kızları 4 mahiye gebe ebe Büşra Tosun’u hatırlamak için Oltu Çayı’nda himmet başlatıldı. Ekipler, Sevinç Keder ile Büşra Tosun’un camit bedenine ulaştı. 2 kız çocuğu babası Fevzi Keder ise bulunamadı. Ankara Kurnaz Umumi Komutanlığı’nda işyar 7 nefis UYANIK ekibi ile AFAD ekipleri, Fevzi Keder’u icat etmek üzere 120 dönme muttasıl çalıştı. 10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde yapılan çalışmalar, 120’nci günde sonlandırıldı.

Fevzi Endişe’un mümasil arkadaşı Iğrıp Aydın, haddinden fazla ümitsiz olduklarını belirterek, “28 Nisan akşamı iki açkı ilçe yapıp, çaya düşüyor. Bulut’un kızı ve eşi, geberik çıkarılıyor. Diğer araçtaki eş-âdem ise zat imkanları ile sağ kurtuluyor. Amma Fevzi Bulut’u yüzlerce dirilik aramasına rağmen bulunamadı. Haddinden Fazla üzüldüm. Bulunsaydı tıpkı mezarı olurdu; gidip Fatiha okurduk” dedi.

Share: