OLTU ÇAYI’NDA KAYBOLAN BABAYI TAHARRI ÇALIŞMALARI 120’NCİ GÜNÜNDE SONLANDIRILDI

ERZURUM’da makine ile çarpıştıktan bilahare Oltu Çayı’na düşen araçta kaybolan 2 bala babası sürücü Fevzi Endişe’u (62) kontrol çalışmaları, 120’nci günde sonlandırıldı. Kazada sürücünün eşi Neşe Endişe (54) ile kızı Büşra Tosun’un (26) öldüğünü belirten Fevzi Keder’un arkadaşı Sistem Ziyalı, Endişe’un kızı ve eşi, ölmüş çıkarılıyor. Ama Fevzi Bulut’u yüzlerce hayat aramasına rağmen bulunamadı dedi.

Kaza, 28 April’da Ramazan Bayramı’nın 3’üncü haset Olur ilçesine kapalı Yeşilbağlar Mahallesi’nde meydana geldi. Artvin’e revan Özkan Ölmez yönetimindeki 39 TD 124 plakalı araba ile cebin yönden mevrut Fevzi Keder’un kullandığı 55 AFC 706 plakalı otomobil çarpıştı. Çarpmanın etkisiyle savrulan 2 anahtar, öğün kenarındaki Oltu Çayı’na uçtu. Suya gömülen otomobilden öz imkanlarıyla kurtulup, kıyıya sâdır Özkan Layemut ile eşi Müberra Layemut, Oltu Celal Hastanesi’ne kaldırıldı.

‘BULUNSAYDI BİR MEZARI OLURDU’

Farklı araçtaki Fevzi Endişe, eşi Bayram Keder ve kızları 4 maaş gebe lavta Büşra Tosun’u uydurmak için Oltu Çayı’nda iş başlatıldı. Ekipler, Bayram Endişe ile Büşra Tosun’un donmuş bedenine ulaştı. 2 kız çocuğu babası Fevzi Bulut ise bulunamadı.

Ankara Bitirmiş Genel Komutanlığı’nda vazifeli 7 şahsiyet UYANIK ekibi ile AFAD ekipleri, Fevzi Keder’u icat etmek için 120 dolaşma geceli gündüzlü çalıştı. 10 kilometrelik Oltu Çayı ile Ayvalı Baraj Gölü’nde yapılan icraat, 120’nci günde sonlandırıldı.

Fevzi Keder’un yakın arkadaşı Yerleştirme Vazıh, çok kalbi kırık olduklarını belirterek, 28 Nisan akşamı iki çevirgeç ilçe yapıp, çaya düşüyor. Bulut’un kızı ve eşi, ölmüş çıkarılıyor. Değişik araçtaki ocak-kayırıcı ise zat imkanları ile sıhhatli kurtuluyor. Ama Fevzi Bulut’u yüzlerce emanet aramasına karşın bulunamadı. Haddinden Fazla üzüldüm. Bulunsaydı ayrımsız mezarı olurdu; gidip Fatiha okurduk dedi.Share: