ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneğinden hanende Gülşen’e tepki

ÖNDER Ankara İmam Hatipliler Derneği üyeleri, hanende Gülşen’in önder dil cambazı okulları ve mensuplarına müteveccih hakaret ve iftira içeren ifadelerine reaksiyon gösterdi.

Grup yerine cemiyet binası uğrunda gazetecilere açıklamalarda kâin Topluluk Başkanı Kasıt Korkmaz, imam dil cambazı okullarının geçmişten bugüne milyonlarca mektepli yetiştirdiğini söyledi.

İmam hatiplilerin değme makule ayrıştırıcı yaklaşımlardan ırak ve tuhaf tavırların karşısında durduğunu, bu okulların seçme tip siyasi ve ideolojik tartışmaların dışında kalarak başarılarıyla gündemde yerini korumaya bitmeme edeceğini belirten Korkmaz şunları kaydetti:

“Gülşen isimli bire bir şahsın konser sırasında önder hatip okullarına, bu okullarda okuyan öğrenci ve öğretmenlere müteveccih tuhaf itham ve iftiralarda bulunması, toplumu açıkça maksat ve düşmanlığa atıf etmektir. İmam hatip okullarının mensuplarına ve mezunlarına, tıpkı zamanda toplumun tamamına saygısızlıktır. İnsan ahlakına, eş olma şartlarına ve fıtratına saygısızlıktır. Biz burada bu mevzuyu savunmaya çıktık amma bu mesele bire bir adamlık meselesidir. Bu çirkin ithamı ve iftirayı söz konusu şahsın namına tıpı tıpına iade ediyoruz. İmam hatip okullarına ve mensuplarına müteveccih bu saygısızlığından ortalık kendisini hızlı kınıyoruz. Bugün önder hatip okullarımızda okuyan tahminî bire bir buçuk milyon öğrenciyi, bu öğrencilerin aileleri ve bu okullardan çıkışlı olanları dikkate aldığımızda on milyona yakın tıpkı kitleyi çirkin iddialarla suçlama etmiş bulunuyor. Bu terbiyesizliği katiyen sineye çekmeyeceğimizi, ülfet uğrunda adisyon soracağımızı kamuoyuna haddinden fazla net ve çıplak bire bir şekilde duyuruyoruz.”Share: