Onu gören Eksiksizlik Kılıçdaroğlu sanıyor

Onu gören Kemal Kılıçdaroğlu sanıyor

-Kemal Kılıçdaroğlu’na yakın Ulu Yordamlı Piroğlu:

“Kardeşi benim kadar benzemiyor”

AMASYA – Amasya’de dinç Mualla Usta Piroğlu, CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na benzerliğiyle özen çekiyor.

Ankara’ya temas gittiğinde gören kâh şehremaneti çalışanlarının ve vatandaşların Kılıçdaroğlu sandığı Piroğlu bu durumdan memnun olduğunu söylüyor. Türk Polis Teşkilatı’nda 30 yıl çalışkan görev eden zor başkomiser Piroğlu, gününün şişman bölümünü oğluna ilişik oto galeride geçiriyor. Çay içmeyi çok sevdiği kabilinden kimi vakit eline aldığı sazını bile çalmaktan afiyet alıyor.

“Kardeşi benim büyüklüğünde benzemiyor”

Kemal Kılıçdaroğlu’na benzetilmeye alıştığını tamlayan 72 yaşındaki Piroğlu, “Kardeşi benim kadar benzemiyor. Ego dahi benzetiyorum. Kendimi televizyona çıkıntı kabilinden hissediyorum. Benzemekten çekicilik duyuyorum” dedi.

“Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asmışlar, torunum ben sanmış”

Ankara’üstelik sebze haline gittiğinde girişte kendisini gören güvenlik görevlisinin Kılıçdaroğlu sanıp paniklediğini ve günce hayatta çok sayıda kişinin kendisiyle fotoğraf çektirdiğini anlatan evli ve 3 yavru, 4 torun sahibi Piroğlu, “Ben Kemal Kılıçdaroğlu değilim’ diyorum. Yeniden da foto çektirmek istiyorlar. Çorum’birlikte miting için Kılıçdaroğlu’nun posterlerini asmışlar. Torunum ego sanmış. ‘Dedemin resimlerini illet astılar?’ diyerek sormuş” şeklinde konuştu.

Aynı zamanda İYİ Fırka Amasya İl Başbuğ Yardımcısı olan Piroğlu, reisicumhur adaylarını teşrinievvel ayında belirlemesini beklediği 6’lı masanın kararına kaçınmak duyacaklarına değindi.

22 almanak komşusu Gaye Özdemir dahi Piroğlu’nu değme gördüğünde Eksiksizlik Kılıçdaroğlu’nu hatırlattığını söyledi.Share: