Ordu’da tezgahlarda hamsi bolluğu: Fiyatı 30 liraya düştü

Karadeniz’bile bu zaman mübarek miktarda avlanan palamut balığının ardından hamsi da balıkçıların yüzünü güldürdü. Palamutun yerini alan hamsinin kilosu 30 liradan satılıyor.

Tezgahlarda hamsi bolluğu, balıkçı ve vatandaşların yüzünü bile güldürdü. Kilosu 50 TL’den satılan hamsinin fiyatı tezgahlarda zaman 30 TL’ye gerilerken, vatandaşlar fiyatı gerilene hamsiye irade gösterdi. Balıkçılar, sabık yıllarda sivri balığının verimli olduğu sezonda hamsinin birkaç olduğunu ancak bu mevsim hem pelit, hem dahi hamsinin güzelce olduğunu söyledi.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde balıkçı Telakki Aygün, “Hamsi akıbet günlerde artağan gelmeye başladı, kilogramını 30 TL’den satıyoruz. Sabık zaman bu dönemlerde bu büyüklüğünde mübarek gelmemişti. Sezondan memnunum, ongun tıpkı mevsim” dedi.

Vatandaşlardan Engin Yüksel ise, “Karadeniz’in olmazsa olmazı hamsidir. Fiyatı bu sene ilk defa 30 TL’ye kadar düştü. Bizlerde sofralarımızı bereketlendirme hesabına yeterince aldık. Eli Nimetli hamsi olunca denk tezgahlara yansıyor bizde bu durumdan çevre çok memnun oluyoruz” diye niteleyerek konuştu. – KARGAŞA

Share: