Ortahisar Belediyesi Karı Hentbol Takımı’ndan Komutan Genç’e görüşme

Ortahisar Belediyesi bünyesinde kurulan Karı Hentbol Takımı, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metanetli Taze’i makamında ziyaret etti.

Genç, topluluk antrenörü Sedat Ağır, apotr antrenörler Erek Yeralan ve Briz Yarımbıyık, mızıka kaptanı Süpürge Otu Yılmaz ve oyuncularla benzeri müddet arkadaşça ederek takımla ilişik bilgi aldı.

Takımın bu zaman Türkiye El Topu Federasyonu Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele edeceğini tamlayan Güre, sporculara liyakatli olmaları için maddi manevi temas çeşit desteği sağlayacaklarını söyledi.

Tüvana, kadınların sportif faaliyetlere katılımını az çok önemsediğini ifade ederek, “Eş hentbol takımı kurmamızdaki anne garaz üstelik bu. Bayanlar bir nice spor dalında şampiyon yerine şehrimizi gururlandırıyor. Bu başarılardan balaban ayrımsız memnuniyet duyuyoruz. Bayanlar kategorisinde Trabzon’dan El Topu 1. Ligi’nde savaş fail belediyemizin dışında başka bire bir topluluk namevcut.” dedi.

Takımın geçen sene kurulmasına rağmen 1. lige yükseldiğini dile getiren Dinç, şunları kaydetti:

“İnşallah bu sezon 1. ligde şampiyonluğu elde edecekler ve süper lige yükselecekler. Tığ Ortahisar Belediyesi namına Trabzon’dahi sporun herhangi bir çeşidinin gelişmesi için mücadele eden ve katkı sunan tıpkısı belediyeyiz. O nedenle “Spor şehri Trabzon.’ diyoruz. Vakit Kaybetmeden futbolda değil, ister ferdî gerekse topluluk sporlarının bilcümle dallarında Trabzon adına varlığımızı hissettirmeliyiz. Uray adına bile buna çaba ediyoruz.”

Çalıştırıcı Ağır ise şampiyon oluşmak için çok çalıştıklarını belirterek, takımının haddinden fazla bereketli durumda olduğunu söyledi.

Çetince, 15-16 Ekim’de başlayacak el topu liginde oldukça iddialı olduklarını aktararak, “Başkanımız Ahmet Metin Tendürüst’in maddesel ve manevi yerine takımımıza verdiği desteğin bizi çok gür noktalara taşıyacağını düşünüyorum, bundan dolayı da başkanımıza tıpkısı posta henüz bildirme ilgiyle teşekkürlerimi iletiyorum.” diyerek konuştu.

Takım kaptanı Yılmaz dahi hentbolun Trabzon’da derece derece müstehap ve izlenilen benzeri spor dalı olduğunu belirterek, verdiği desteklerden ekolojik ortam Zihayat’e teşekkürname etti.

Share: