Osmaniye politika haberi… CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu, Osmaniye’de esnafı ülfet etti Açıklaması

CHP Umumi Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda bulunan herkesin yanında olacağını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Caddesi’nde esnaf ziyaretinde bulunduktan sonraları caddede kurulan platforma çıkarak vatandaşlara hitap etti.

Sözlerine gülerek “Korsan bir gösteri yapıyorsunuz. Hepinizi Silivri’ye göndereceğim.” ifadeleriyle başlayan Kılıçdaroğlu, kentte zaman yetinme önderleriyle yaptıkları toplantıya değinerek sorulara yürekten şekilde karşılık verdiğini anlattı.

Ülkenin balaban sorunları olduğunu ve bunların çözülmesi gerektiğini dile getiren Kılıçdaroğlu, iktidara geldiklerinde esnaf ve çiftçinin borçlarının faizlerini sileceklerini belirtti.

?Kılıçdaroğlu, ülkede işsizler ve dip kısırlık tüvana aileler bulunduğunu ifade ederek “Türkiye İstatistik Kurumu makul bilgiler vermiyor. Akla Yatkın bilgiler vermediği, yani enflasyonu akilane göstermediği üzere emeklinin, işçinin, memurun maaşı düşük ödeniyor. Bilcümle bunların tamamının değişmesi lazım. Türkiye’ye huzurun ve bereketin gelmesi geçişsiz. Bunun sözünü veriyorum size. Herkesin kimliği, inancı, yaşamı benim başımın üzerine. Toplumu kutuplaştırmadan, toplumu cenk paha hale getirmeden, yekpare aksine kendi ortamında hoşgörülü, müteharrik, üreten, Türkiye’nin kalkınmasına katkıda mevcut herkesin amma herkesin beraberinde olacağım, herkesi destekleyeceğim.” diyerek konuştu.

“Rençper, esnaf, sanayici, işçi kazanacak”

Eroin baronlarının, gencecik çocukları zehirlediğini aktaran Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“İmkan verin yegâne bir tane gelişigüzel birisinin burnundan fitil fitil getireceğim. 5’li çetelerde alarga dünyalık kazanma dönemi bitecek. Ki alnının teriyle kazanıyorsa, iş harcıyorsa o kazanacak. Maraba, esnaf, sanayici, işçi kazanacak. Emekli normal, akıllıca aylığını algı. Rastgele şeyi yapacağız, sağlayacağız. Antrparantez bu memlekette kutuplaşma, cenk mümteni. Sistem ama cümle sağlık, barış zarfında yaşayacak. Öyle tıpkısı kuzuluk getirdiler ki memleketi, neredeyse sokakta birlikte sabık iki vatandaş birbirine esenleme vermez arkaç geldi. Buradan başlayarak bu mesajı bilcümle Türkiye’ye, tanıdıklarınıza götürün.”

Kılıçdaroğlu, Osmaniyelilerin milliyetçiliğini bildiğini vurgulayarak “Tank tırtıl fabrikasını Katar’a sattılar. O tank tırtıl fabrikasını alacağım, mehabetli ordumuza esasen teslim edeceğim. Kimse aksini düşünmesin. Süleyman Şah Türbesi’ni özlük ordumuz, askerimiz mir verdiler, özlük toprağımızdan bayrağımızı indirdiler, Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırdılar. Hezel veriyorum; aynı hafta içre o sancak bizim toprağımıza gidecek. Süleyman Şah Türbesi bile tıpkı yere gidecek. Hiç keder etmeyin. Töz milliyetçiler, vatanına ve bayrağına topluluk sâdır milliyetçilerdir. Gerçeklik milliyetçiler, vatanı üzere kanını, canını feda eden kişilerdir. Hamur milliyetçiler Süleyman Şah Türbesi’ni kaçırmazlar. Orada direnirler, gerekirse şehit olurlar.” dedi.

“Tek ecnebi askerin postalının bu topraklara değmesini istemiyorum”

CHP’nin Suriye tezkeresine “yarayışlı” dediğini anımsatan Kılıçdaroğlu şöyle bitmeme etti:

“Peki, ego bile ‘hayır’ dedim. Neden, hangi gerekçeyle ‘hayır’ dedin? Şimdi ego buradaki bütün kalabalığa sesleniyorum; ecnebi aynı devletin askerinin bu topraklara gelmesini ve burada gezmesini isteyen varsa elini kaldırsın. Siz ‘müfit’ diyorsunuz, ben birlikte Türkiye Iri Budun Meclisinde ‘hayır’ dedim. Tek ecnebi askerin postalının bu topraklara değmesini istemiyorum. Size gelip de CHP’yi kötüleyenlere söyleyin; o Suriye tezkeresindeki yabancı askerler ne askerler? Ne devletin askerlerini siz buraya çağıracaktınız? ‘Terörle savaşım edecek’ diyerek… Terörle uğraş edecekse bu ülkenin polisi, askeri var. 30-35 yıldır savaş ediyor ve şehit oluyor. Sen hangi ecnebi askeri getireceksin?”

Kılıçdaroğlu, partilerinin 6 okundan birinin da nasyonalizm olduğunu hatırlatarak şunları kaydetti:

“Biz vatan ve bayrak için eğer duygusal isnat etmek icabında canımızı gözümüzü kırpmadan veririz. Bunu bilmenizi isterim. Ayrıca biz, egemen güçlerden mir almayız. Üç ilkokul kuruş için İstanbul’birlikte konsoloslukta öldürülen Kaşıkçı’nın dosyasını, mahkeme dosyasını Suudi Arabistan’dan mal gelecek diye bu memleketin itibarını derme çatma etmeyiz. Onlar ki ulusalcılık kim? Onlar kim vatanseverlik kim? Heves ediyorlarsa, güçleri varsa, yürekleri varsa, Kılıçdaroğlu tek başına istiyorsa ki, televizyonda karşıma çıkar. Yürekleri varsa çıksın. Yer kavramak mı? Meydanı Osmaniye’den okuyorum meydanı. Ben televizyonda, prompter kullanmayacağım, istiyorsa prompter kullansın. İstiyorsa 50 müşavir alsın. İstiyorsa bütün bakanlarını alsın, söz veriyorum Osmaniye’den söz veriyorum. Tek başıma geleceğim. Gelebilir mi? Gelemez. Ben de biliyorum, gelemez. Temiz insan benim karşıma dirimlik. Yürekli kayırıcı benim karşıma dirimlik. Yürekli olacaksın, korkusuz olacaksın. Verilmeyecek hesabın mümteni.”

“Oyunuzu verin, Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım”

Kılıçdaroğlu, Osmaniye’bile oylarının düşük olduğunu belirterek “Osmaniyeli kardeşlerim burada oyumuzun bağan olduğunu da biliyorum ama suç, kabahat Osmaniyelilerde değil, suç bizde. Onu da biliyorum. Gelmedik, oturmadık, konuşmadık, çayınızı içmedik. Yeteri büyüklüğünde sizi mülakat etmedik. Dertlerinizi yeteri kadar dillendirmedik. Oyumuz düştü. İnşallah bundan sonra daha aşkın geleceğiz, kucaklaşacağız, sorunlarınızı dillendireceğiz. Ne varsa yapacağız. Bulut etmeyin. Sizden bir tane istediğim şu; ilkeli, saf ahlaklı tıpkısı siyaset istiyorsanız oyunuzu bize verin. Oyunuzu verin, Türkiye’yi aydınlığa çıkaralım, Türkiye’yi bölgesinin en diri ülkesi yapalım. Bunları yapacağız. On Paralık keder etmeyin.” dedi.

Alandaki gençlere birlikte seslenen Kılıçdaroğlu, “Sizin hayalleriniz benim hedefim olacaktır. O hayallerin tamamını gerçekleştireceğim. Geleceğinizi, umudunuzu sıkıntılı dışında değil, bu topraklarda size vereceğim.” ifadesini kullandı.

Share: