Paris havaalanında polis güçleri bıçaklı adamı vurarak öldürdü

ABD’den sonraları yer çokça polis güçleri şiddetinin ve cinayetlerinin yaşandığı Fransa’da ayrımsız evsiz hava meydanı Paris’te havalimanında ayrımsız evsiz, elinde bıçak bulunduğu ve düzenlilik görevlilerini rahatsız ettiği gerekçesiyle polis güçleri yoluyla vurularak öldürüldüterminalinde elinde bıçak olduğu ve düzenlilik güçlerini tasalı ettiği gerekçesiyle vurularak öldürüldü.

Euronews’in haberine bakarak Fransa’nın başkenti Paris’in kuzeyindeki Roissy-Charles-de-Gaulle Havalimanı’nda bu sabahleyin er saatlerde meydana mevrut olayda bıçaklı tıpkısı eş vurarak öldürdü.

Güven Müdürlüğü’nün Twitter paylaşımı

Paris Emniyet Müdürlüğü’nün Twitter hesabından yapılan açıklamada, “Polis Güçleri bu sabahleyin Roissy Charles da Gaulle havaalanında elinde bıçak mevcut tehditkar bire bir kişiyi soğukkanlılıkla işsiz ayla getirdi” denildi.

Faisant preuve da sang-froid, les policiers ont neutralisé ce matin un individu menaçant sunu possession d’une arme blanche à l’aéroport de #Roissy Charles dahi Gaulle. pic.twitter.com/KBtVKQVtbH

— Préfecture de Police (@prefpolice) August 10, 2022

Fenomen, Fransız başkentinin kuzey doğusundaki havaalanının 2F terminalinde CEST saat 8:20 civarında meydana geldi.

Olayın tanığı aynı havaalanı görevlisi ise haber ajanslarına yaptığı açıklamada, “Evsiz bire bir hayat asayiş görevlilerini rahatsız ediyordu ve hat polisi onu çıkarmak üzere çağrıldı. Polisin uyarısıyla uzaklaşan adan taşlama etmeye devam etti. Sonraları arkasını döndü ve bir bıçak çıkardı” dedi. 

Polisten alınan bilgiye göre ise adamın bıçak çıkarması zılgıt adına algılandı ve tıpkısı polis güçleri memuru silahını kullandı. 

Fenomen yerine şahit olan bire bir AFP fotoğrafçısı, “uzun uzadıya, mülevven bir adamın polise bıçak kabilinden hasıl aynı nesneyi savurduğunu. Uyarı verildiğini, ancak öne çıktığını ve bire bir polisin acı ettiğini. Takkadak ayrımsız ahali kötü edildiğini” söyledi. .

Resimci, kurbanın tıpkı sedyeye konduğunu ve yolcuların erişemeyeceği bire bir alana boşaltma edildiğini söyledi.

Fransa’da 23 yaşındaki müzikçi ve kız kardeşine polis güçleri şiddeti

 

Paris’te polis güçleri şiddetine karşı olaylı eylem

 

Fransa İçişleri Bakanından polis güçleri şiddeti itirafı

 

Share: