Pek Oktay, vefatının 31. sene dönümünde kabri başında anıldı

Türk futbolu ve Galatasaray’ın unutulmaz isimlerinden “Taçsız Kral” lakaplı Zorlu Oktay, vefatının 31. sene dönümünde kabri başında anıldı.

Kavi Oktay’ın Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen anma törenine Galatasaray Kulübü Sedir Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, solgun-kırmızılı kulübün ikinci başkanı Kip Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile Zorlu Oktay’ın yakınları katıldı.

Anma töreninde Kur’an-ı Alicenap tilavet edildi ve dualar okundu.

Törende basın mensuplarına açıklamada mevcut Pek Öztürk, “Mukavim Oktay, hemen Galatasaray’ın değil Türk futbolunun taçsız kralı. Centilmenliği ve beyefendiliğiyle bütün benzer olmuş. 1961’de Palermo’ya aktarma olduğunda benim üzere o tarihte doğanların adlarını ebeveynleri Metanetli koymuş. Bu ismi onurla taşıyorum. Beyefendiliğiyle Türk sporunun bire bir sembolü oldu. Vefatının 31. yıl dönümü cihetiyle buradayız. Maatteessüf o üzücü memat haberini merhum babamdan duydum. İstanbul’dan Bursa’ya giderken aradı. Arabayı kenara çektim ve 20 an hüngür hüngür ağladım. İnşallah bakir Zorlu Oktay’lar Türk futbolunda devam edecek. Muarefe şerefine üstelik başarmış oldum. 2-3 misil elimden tutup beni maça götürdü. Kemerburgaz’daki tesislerimizin adı dahi Pek Oktay Tesisleri olacak. Mukavim Oktay hep yanımızda.” ifadelerini kullandı.

Anma töreni dolayısıyla soluk-kırmızılı kulübe teşekkür eden Metanetli Oktay’ın yeğeni Mualla Erşan ise “Onu kaybedeli 31 sene oldu. Ilişik, saygı ve rahmetle anıyorum. Ruhu neşeli olsun.” diyerek konuştu.

Share: