Pek Oktay, vefatının 31. yıl dönümünde kabri başında anıldı

Türk futbolu ve Galatasaray’ın unutulmaz isimlerinden “Taçsız Kral” lakaplı Mukavemetli Oktay, vefatının 31. sene dönümünde kabri başında anıldı.

Stabil Oktay’ın Kozlu Mezarlığı’ndaki kabri başında gerçekleştirilen ihtifal törenine Galatasaray Kulübü Divan Kurulu Başkanı Aykutalp Derkan, solgun-kırmızılı kulübün ikinci başkanı Mukavim Öztürk ve yönetim kurulu üyeleri ile Kavi Oktay’ın yakınları katıldı.

Anma töreninde Kur’an-ı Alicenap okundu ve dualar edildi.

Törende matbuat mensuplarına açıklamada mevcut Kavi Öztürk, “Stabil Oktay, hoppadak Galatasaray’ın değil Türk futbolunun taçsız kralı. Centilmenliği ve beyefendiliğiyle bilcümle kat sayı ergin. 1961’üstelik Palermo’ya aktarma olduğunda benim kadar o tarihte doğanların adlarını ebeveynleri Sağlam koymuş. Bu ismi onurla taşıyorum. Beyefendiliğiyle Türk sporunun aynı sembolü oldu. Vefatının 31. sene dönümü cihetiyle buradayız. Maalesef o dokunaklı irtihal haberini merhum babamdan duydum. İstanbul’dan Bursa’ya giderken aradı. Arabayı kenara çektim ve 20 an hüngür hüngür ağladım. İnşallah kullanılmamış Stabil Oktay’lar Türk futbolunda bitmeme edecek. Muarefe şerefine üstelik nail oldum. 2-3 el elimden tutup beni maça götürdü. Kemerburgaz’daki tesislerimizin adı de It Canlı Oktay Tesisleri olacak. Metin Oktay bütün yanımızda.” ifadelerini kullandı.

Anma töreni dolayısıyla sarı-kırmızılı kulübe teşekkürname fail It Canlı Oktay’ın yeğeni Mualla Erşan ise, “Onu kaybedeli 31 sene oldu. Birlik, tırsmak ve rahmetle anıyorum. Ruhu neşeli olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Share: