Reisicumhur Erdoğan, Hırvatistan’a geldi

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, hususi uçak “DEVIR” ile Balkan turunun serencam durağı Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’e geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindeki heyeti haiz tayyare, TSİ 21.05’te Zagreb Franjo Tudjman Uluslararası Havalimanı’na indi.

Burada Cumhur Reisi Erdoğan’ı Dışişleri Nazır Yardımcısı Güç Rast Kıyamet, Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan ve eşi Emel Hızlan, Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Hırvatistan Cumhurbaşkanlığı Özel Türlü Müdürü Bartol Simunic, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanlığı Heybet Sekreteri Frano Matusic, Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı Çokça Taraflı İlişkiler Genel Müdürü Sebastian Rogac ve Cumhurbaşkanlığı Protokol Umumi Müdürü Dragana Podner karşıladı.

Reisicumhur Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akaret, Sanayi ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Iblağ ve Enfrastrüktür Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, SELIM Öğür Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, DÜRÜST Öğür Genel Başkan Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Ömer Polat, YANLIŞSIZ Fırka Umumi Komutan Yardımcısı Efkan Alabalık, YANLIŞSIZ Tümen Genel Minval Kadın Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Kült İşleri Başkanı Prof. Dr. Mualla Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Bastırık, Savunma Sanayii Başkanı İsmail Çipo, Yükseköğretim Oturmuş Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar birlikte Zagreb’e geldi.

Havalimanından ayrılan Erdoğan ve beraberindeki astronomi, konaklayacakları otele geçti.Share: