Reisicumhur Erdoğan, Hırvatistan’dan ayrıldı

Türkiye Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, temaslarını tamamlayarak özel tayyare “TUR” ile TSİ 21.15’te Hırvatistan’dan ayrıldı.

Reisicumhur Erdoğan’ı Zagreb Franjo Tudjman Arsıulusal Havalimanı’ndan Dışişleri Nazır Yardımcısı Güç Yakın Kıyamet, Zagreb Büyükelçisi Mustafa Babür Hızlan ve eşi Emel Hızlan, Hırvatistan’ın Ankara Büyükelçisi Hrvoje Cvitanovic, Hırvatistan Cumhurbaşkanlığı Özel Çeşit Müdürü Bartol Simunic, Hırvatistan Dışişleri ve Avrupa İşleri Bakanlığı Büyüklük Sekreteri Frano Matusic, Hırvatistan Dışişleri Bakanlığı Haddinden Fazla Cepheli İlişkiler Genel Müdürü Sebastian Rogac ve Cumhurbaşkanlığı Tören Düzeni Umumi Müdürü Dragana Podner uğurladı.

Cumhur Reisi Erdoğan ile eşi Emine Erdoğan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekin ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Endüstri ve Uygulayım Bilimi Bakanı Mustafa Varank, Tarım ve Orman Bakanı Ünite Kirişci, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adaletli Karaismailoğlu, YANLIŞSIZ Parti Umumi Başkanvekili Numan Kurtulmuş, DOĞRU Tümen Genel Komutan Yardımcısı ve Fırka Sözcüsü Ömer Çelik, AK Parti Genel Komutan Yardımcısı Efkan Alabalık, AK Parti Genel Dalan Eş Kolları Başkanı Ayşe Keşir, Din İşleri Başkanı Prof. Dr. Mualla Erbaş, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Etki, Defans Sanayii Başkanı İsmail Çipo ve Yükseköğretim Müesses Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar dahi hükûmet merkezi Zagreb’den ayrıldı.

Share: