Reisicumhur Erdoğan’ın açıkladığı Tarım Güven marketlerindeki tenzilat, 15 Ağustos Pazartesi haset başlıyor

Ekincilik ve Emniyet Kooperatifleri, Cumhur Reisi Erdoğan’ın talimatıyla marketlerde bedel indirimine gitti. Marketlerdeki indirimler, 15 Ağustos Pazartesi’nden itibaren başlayacak. Ekincilik Kredi, önceki etapta 30 ürünün indirime gireceğini, bu indirimlerin devamının geleceğini açıkladı.

TALİMATI CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERDİ

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan, AKP’nin acemi Minval Değişmeyen Umumi Heyet (MKYK) toplantısında, Ekincilik Cesaret Kooperatifleri’ne ilgilendiren marketlerin fayda gayeli kurulmadığını belirterek, fiyatların düşürülmesi talimatı vermişti. Erdoğan, geçmiş üstelik Ankara’bile DSİ’nin açılışında konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

“KIRMIZI ETTE YÜZDELIK 30-35 ARASI İNDİRİM UYGULANACAK”

Erdoğan, al ette de tenzilat uygulanacağını tabir ederek, şunları söyledi: “Biz konu değil gelişim üretiriz. Tarımdan istihdama, Marketlerde benim vatandaşımı dara sokanlar Ekincilik Yüreklilik Kooperatifleri talimatı aldı. Bundan hakeza kucak kuzu etinden yüzde 25 indirim bunu başlattık. Bu sabahleyin Tarım Yüreklilik Kooperatifi Başkanıyla konuştum, Bakanımda konuştu, Kocabaş hayvanlarda de yüzde 30, 35 indirimle onların de satışına başlayacağız.”Share: