Rusya, Ukrayna’ya ilişik 3 kavga uçağını havada vurdu

Moskof ordusunun, Ukrayna’daki askeri unsurlara yönelik saldırıları sürdürdüğünü belirten İgor Konaşenkov, Donetsk bölgesinde mühimmat deposuna yönelik faziletkâr hassasiyetli silahla planlı saldırıda 6 binden fazla muhtelif füze ve heyetiyle ile 30 büyüklüğünde Ukraynalı askerin bulunmayan edildiğini bildirdi.

56. Motorlu Piyon Tugayı savaşma kabiliyetini yitirdi

Ukrayna’nın 93. Mekanize Tugayı’na müteveccih saldırılarda ise 100 büyüklüğünde leşker ile 20’den fazla askeri aracın imha edildiğini kaydeden Sözcü Konaşenkov, Donetsk bölgesinde 56. Motorlu Piyade Tugayı’na ilişik askerlerin yüzde 70’inin işsiz ayla getirildiği ve bu tugayın cidal kabiliyetini yitirdiğini belirtti.

24 saatte 5 dalavere merkezi ile 7 cephane deposu bulunmayan edildi

Sonuç 24 saatte Ukrayna ordusuna ilişkin 5 yönetim merkezi ile 7 mühimmat deposunun imha edildiği dile getiren Konaşenkov, şöyle söyledi:

Mıkolayiv bölgesindeki Novopavlovka yerleşme biriminin doğru Almanya’nın Kiev yönetimine atıf ettiği ‘Gepard’ uçaksavar sistemi imha edildi. Antrparantez Ukrayna’ya ilişkin S-300 çekicilik defans sistemi vuruldu. Mıkolayiv bölgesinde Ukrayna Albeni Kuvvetlerine ilişik 3 uğraş uçağı havada vuruldu. Bunlar Su-25, Mig-29 ve Akarsu-27. Moskof çekicilik savunma sistemlerince bile 9 insansız çekicilik ara bulucu düşürüldü.

Rusya: Ukrayna ordusunun 267 uçağı ve 145 helikopteri imha edildi

İgor Konaşenkov, savaşın başından beri Ukrayna’da 267 tayyare, 145 helikopter, 1720 insansız albeni aracının yanında 365 hava defans füze sistemi, 4 bin 283 tank ve zırhlı vesile, 795 çok namlulu bazuka, 3 bin 286 obüs ve havan topu ve 4 bin 807 özel askeri aracın imha edildiğini aktardı.

ABD, Rusya’ya alın Baltık ülkelerinin yanındayız

 

G7 Dışişleri Bakanları: Rusya, çekirdeksel santrallerden derhal çekilmeli

 

İran ve Rusya birlikte uydu üretecek

 

Twitter, Rusya Dışişleri Bakanlığı’nı engelledi

 

SU, Rusya’dan kömür ithalatına serencam verdi

 

Rusya’ya şişman alışılmamış: Cepheden 200 km uzaktaki üssü vuruldu

 

Share: