Sakarya, peyzaj ve süs bitkileri fuarında 40 bin kişiyi ağırlamayı hedefliyor

Sakarya’nın Sapanca ilçesinde bu sene 5’incisi düzenlenecek “PSB Anatolia Peyzaj, Bezgi Bitkileri ve Bahçe Sanatları Fuarı”, 7 Eylül’de kapılarını açacak.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada, Kırkpınar sahilinde 7-10 Eylül’de tahminî 90 bin metrekare peyda alanda düzenlenecek fuara 16 büyüklük ve 220 firmadan iştirak olacak.

Fuarın, devir profesyonellerine ve canlı temsilcilere yeni aksiyon fırsatları sunacağı aktarılan açıklamada, bu kapsamda, 19 üniversitenin katılımıyla “Mektepli Dizayn ve Aplikasyon Yarışması” düzenleneceği kaydedildi.

Açıklamada, Özbekistan, Azerbaycan, Irak, Gürcistan, İtalya, İsviçre, Dubai, Ürdün, Kazakistan kabil ülkelerden mevrut misafirlerin yüce temaslarda bulunacağına değinilerek, “PSB Anatolia süs bitkisi, peyzaj ve bostan sanatlarının yanında açık bitki profili, hisse senedi makineleri ile ekipmanları, sulama sistemleri, kelle üretimi, şehir ve bostan mobilyaları, çocuk baziçe grupları kadar açık aynı yelpazeyi katılımcılara sunuyor.” ifadeleri kullanıldı.

“Ülkemizin gözbebeği ürünlerini acun pazarına sunacağız”

Açıklamada görüşlerine düz verilen Büyükşehir Şehremini Ekrem Eke, bezgi bitkisi, hoş kokulu bitki türleri, semere, sebze ve ayrımlı türlerin üretiminde projeleri hayata geçirdiklerini belirtti.

PSB Anatolia ile bezek bitkiciliği, peyzaj ve bostan sanatları alanında dünyanın sunu muvaffakiyetli markalarını ve isimlerini ağırlayacaklarını aktaran Koca, şunları kaydetti:

“40 bin kişiyi birbirinden farklı ürünlerin sergileneceği bu alanda konuk edeceğiz. Peyzaj ve süs bitkisi üretiminde geçmiş Türkiye’de bilahare dünyada kortej sahibi kent olmayı hedefliyoruz. Benzin bitkisi ile peyzajın, tarımın ve sanatın merkezi Sakarya’da ülkemizin göz bebeği ürünlerini dünya pazarına sunacağız.”

Share: