Sakarya’da zincir marketler denetlendi

Sakarya’da zincir marketlerde denetim gerçekleştirildi.

Sakarya Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya bakarak, zabıta ekipleri, vatandaşların alışverişte ürünlere makul zamanda, akla yatkın fiyatla ulaşması ve fahiş eşit uygulamalarının önlenmesi üzere şehir genelinde market denetimi yapıyor.

Ekipler, zincir marketlerde, işyeri açım ve çalışma ruhsatı, terazi kalibrasyon kontrolü, raf kasa kıymet kontrolü ve ürünlerin son istimal tarihini kontrol ediyor.

Zincir marketlerin ve yekpare işletmelerin ürünlerini normal değerinden faziletli satarak haksız vergi elde etmesinin önüne geçmeyi hedefleyen ekipler, hakeza bire bir tespit yapılması halinde ise durumu tutanakla İl Tecim Müdürlüğüne bildiriyor.

Açıklamada, “Büyükşehir olarak kentin her bir noktasında vatandaşımızın emin ayrımsız ortama cemaat olması üzere denetimlerimize bitmeme ediyoruz. Sakarya’da stokçuluğa ve fırsatçılığa cevaz etmedik, etmeyeceğiz. Halkımızın ürüne ulaşması ve amma velakin makul kıymet tarifesiyle ahzüita yapması amacıyla kontrollerimiz devam ediyor. Son günlerde gelişigüzel olumsuzluk yaşamadığımız için kamu duyarlı işletmecilerimize teşekkürname ediyoruz.” ifadelerine düz verildi.

Share: