Sakarya’dan gücük gücük

Sakarya’nın Taraklı ilçesinde, 30 Ağustos Yengi Bayramı’nın 100. yıl dönümü dolayısıyla tebrik programı yapıldı.

Şehit Mehmet Nuri Kocabıyık Meydanı’nda planlı törende, Atatürk Anıtı’na Taraklı Kaymakamlığı ve Taraklı Belediyesinin çelenkleri bırakıldı.

Saygı duruşunun peşi sıra İstiklal Marşı eşliğinde Türk bayrağı göndere çekildi.

Törene, Taraklı Kaymakamı Arı Hacıismailoğlu, Şehremaneti Başkan Vekili Gönderme Dikkat, İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Mürtefi Temel, İlçe Inanma Amiri Komiser Süleyman Güç Karacaoğlu, kat amirleri, siyasal partilerin temsilcileri, mahalle muhtarları ve ayrıksı ilgililer katıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Ağustos Galebe Bayramı kutlama mesajının okunduğu törende, İlçe Güllabi Komutanlığı personeli Gedikli Çavuş Kaan Çıtlakoğlu, günün deme ve önemini tamlayan istişare yaptı.

Tören, öğrencilerin okuduğu şiirlerle sona erdi.

Otizmli çocuklar şenlikte aileleriyle doyasıya eğlendi

Çark Rotary Kulübünce, Adapazarı ilçesinde anadan görme içe yöneliklik farkındalık şenliği düzenlendi.

Karaman Mahallesi’ndeki Doğa Koleji bahçesinde yapılan etkinlikte engelli bireyler, aileleriyle çevrim boyu mangal keyfi yaptı, ata binerek hayvanat bahçesini gezdi.

Kulüp Başkanı Anıl Taçyıldız, seçme yıl bu etkinliği düzenlediklerini belirterek, “Amacımız, farkındalık yaratmaktı. Engelli bireylerin periyot boyu gönüllerince eğlendiğini gördük. Geziler sayesinde sosyalleşiyor, topluluk içine çıktıklarında kendilerini daha abat hissediyorlar.” ifadesini kullandı.

Sakarya Engelliler ve Teavün Derneği Başkanı Aslı Çam üstelik engelliler ve aileleriyle doğal ortamda mütenevvi aktiviteler yaptıklarını ve eğlendiklerini dile getirerek, onları mutlu etmelerinin görevleri olduğunu kaydetti.

Share: