Samsun haberleri: Çarşamba Ticaret Borsası’ndan Hisarcıklıoğlu’na mülakat

Çarşamba Ticaret Borsası (ÇTB) Umumi Heyet Başkanı Kazım Yılmaz ve Divan Başkanı Hacı Toraman, umumi heyet ve sedir üyeleri ile birlikte Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nu makamında konuşma etti.

Kabulde TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, bakir periyot çalışmaları için Yılmaz ve yönetimine başarılar dileyerek, tatlıca olsun temennilerini iletti. Görüşme sonrası açıklamada kâin Yılmaz, “Tabiiyet, tevakki etmek ve hoşgörü ortamında, üyelerimizin iradelerini, demokratik benzeri ortamda sandığa yansıttıkları, sağduyunun hakim olduğu bire bir intihap gerçekleştirdik. Bu miftah ile Çarşamba Tecim Borsası Yönetim Kurulu Başkanlığı’na üyelerimizin şişman katkılarıyla 4’üncü posta seçildim. Karşımızda namzet yoktu fakat arz önemlisi üyelerimizin bizi tıpkısı kez daha akseptans etmesidir. İlçemize ve üyelerimize hizmette yatmak amacıyla Çarşamba’da görevimize devam edeceğiz. Zaman üstelik sayın başkanımızı ziyarete geldik. Sorunlarımızı anlattık. Sıhhatli olsun başkanımız değme zamanki kabilinden sorunlarımız dinledi. Hal odaklı yaklaştı. Lazım mercilere bizi anlama ettiriyor, orada dertlerimizi anlatıyoruz. Başkanımız var olduğu müddetçe biz odalar borsalar namına bakım amacıyla yanındayız ve başkanımızı temas dönme olduğu kabil bu dönemde üstelik destekliyoruz” dedi.

Ziyaretin peşi sıra Başkan Yılmaz, Başbuğ Hisarcıklıoğlu’na, 1919 yılında Atatürk’ün Samsun’a emisyon yaptığı Bandırma Vapuru’nun maketini, Divan Başkanı Hacı Toraman ise coğrafi işareti Çarşamba Ticaret Borsası marifetiyle alınan angın Çarşamba pidesini ikram etti. Hisarcıklıoğlu; Yılmaz, Toraman ve ÇTB Meclisi’ne şişman ziyaretleri ve manalı hediyeleri amacıyla teşekkür etti.

Ziyarete antrparantez Umumi Heyet Komutan Yardımcıları Mülk Zeren ve Harbi Yılmayan, Umumi Heyet Üyeleri Sezai Atsan ve Erol Beyazca, Meclis Komutan Yardımcısı Murat Yaralı, divan üyeleri, Remzi Erdönmez Nurettin Öztekin, Mehmet Aslan, Hüseyin Işık, İlhan Peker, Mehmet Aktif, Hedef Abat ve Umumi Kâtip Sercan Yaşar katıldı. – SAMSUN

Share: