Samsun’da “büyü halel” bahanesiyle dolandırıcılık iddiası

Samsun’un Atakum ilçesinde “büyü bozma” bahanesiyle dolandırıcılık yapan 2 meşkûk ile bu kişileri gasbettikleri öne sürülen 2 aynasız gözaltına alındı.

İddiaya bakarak, Atakum ilçesinde yaşayan S.A.B. (33), bazı sorunlarından belde tıpkısı arkadaşı marifetiyle, para karşılığında “büyü bozduğunu, hamaylı yazdığını” argüman fail K.K. (86) ile telefonda görüştü.

S.A.B, ikametinin bahçesine gömülen muskayı tart bahanesiyle Amasya’dan Samsun’a mevrut K.K’yi, yanında getirdiği muskayı kazdığı alana koyarken yakaladı.

Verdiği parayı kayran S.A.B, K.K. ile şoförlüğünü fail M.K’yi (54) evinden kovdu. S.A.B, daha sonra tıpkısı şekilde K.K’ye 8 bin lira veren tıpkı arkadaşının parasını alabilmek için dahi plan yaptı.

S.A.B’nin arkadaşı M.Ö. (33), sorunları bulunduğunu vesile ederek K.K. ile M.K’yi verdiği adrese çağırdı.

Adrese giden K.K. ve M.K. ile burada mevcut S.A.B. ve M.Ö. beyninde tartışma daha çok. Tartışmanın ardından 8 bin liranın istenmesi üzerine K.K, üzerindeki parayı ve vezneci kartlarını S.A.B. ve M.Ö’ye verdi. Evden çıktıktan sonraları polis güçleri merkezine giden K.K. ve M.K. gasbedildiklerini öne sürerek şikayetçi oldu.

Atakum İlçe Inanma Müdürlüğü Suç Önleme ve Anket Bürosu ekipleri, S.A.B. ve M.Ö’yü “gasp”, K.K. ile M.K’yi ise “nitelikli dolandırıcılık” yaptıkları gerekçesiyle gözaltına aldı.Share: