Samsun’da dalgalar arasında kaybolan 16 yaşındaki çocuk hayata döndürüldü

Samsun’un Atakum ilçesi Denizevleri Mahallesi’nde meydana mevrut olayda, Afganistan tabiiyetli 16 yaşındaki Fidrat Okluk, genişlemek için kayalıklardan denize atladı. Afgan bala denize atlar atlamaz Karadeniz’in coşmuş dalgaları beyninde akıntıya kapılarak kayboldu. Kaybolan çocuğun kardeşi ve arkadaşları çevreden arkalama istedi. Görüngü 112’ye malumat verildi.

DALGIÇLAR, NABZI VE SOLUNUMU DURMUŞ ŞEKİLDE SUDAN ÇIKARDI

Fenomen yerinde Samsun Itimat Müdürlüğü Bahir Limanı Sualtı Gurup Amirliğine vabeste dalgıç polisler ve Periferi Güvenlik Karadeniz Toprak Komutanlığı ekipleri ve cankurtaranlar ile ambulans irsal edildi. Denizde kontrol çalışmaları sırasında kaybolan çocuğun kardeşi gözyaşlarına boğuldu. Balık Adam polisler gücük sürede denizde Fidrat Sadak’ı bulup sudan çıkardı. Adeta duygusal pazarının yaşandığı olayda nabzı ve solunumu duran Afgan çocuğa önce engelleme sahilde yapıldı.

HASTANEDE HAYATA DÖNDÜRÜLDÜ

Zamanla yarışan ekipler çocuğu ambulansla hususi bir hastaneye kaldırıldı. Hastanede hayata döndürülen Fidrat Okluk bati hizmet servisinde tedavi altına makbuz. Olayla ilişkin tetkik başlatıldı.Share: