Samsun’da sağanak yaşamı menfi etkiledi

SAMSUN’da patadak bastıran sağanak yağış dolayısıyla yollar göle döndü, sürücüler el anlar yaşadı. Ulaşımda yaşanan aksamalar dolayısıyla vatandaşlar detaylı müddet duraklarda miftah bekledi.

Samsun merkezi ve ilçelerinde 2 saat muttasıl yağan bora yaşamı olumsuz etkiledi. Gelişmemiş sürede suyla dolan yollar, vesile sürücülerine yumruk anlar yaşattı. Güç trafik cihetiyle aksayan erişim hizmetleri sonucu vatandaşlar duraklarda etraflı süre açar bekledi.

SEL VE AKARSU BASKINLARINA KARŞI UYARI

Meteoroloji 10. Kesim Müdürlüğü, vatandaşları dominant ve akarsu baskınlarına cebin dikkatli olması üzerine uyardı. Yapılan yazılı açıklamada, “Bölgemiz genelinde yerel kendisine bitmeme etmekte olan sağanak ve gök curcunalı boğanak yağışların bu akşam geçmiş saatlerde Samsun ve Amasya çevreleri ile Tokat’ın mağrip kesimlerinde domestik namına kuvvetli (21-50 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara (Sel, feyezan, sebep, yerli kırcı yağışı, yağmur çabucak akva rüzgar, ulaşımda aksamalar vb.) cebin titiz ve tedbirli olunması gerekmektedir” ifadelerine düz verildi.Share: