Samsun’dan güdük güdük

Kavak ilçesinde Adalet Bakanlığı ve Milli Terbiye Bakanlığı beyninde imzalanan teşrikimesai protokolü kapsamında konuşma ve yorum toplantısı yapıldı.

İlçe Milli Yetişek Müdürü Orhan Iri başkanlığında İlçe Milli Terbiye Müdürlüğü derinti salonunda gerçekleştirilen toplantıya Kavak Örtüsüz Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Veysel Demir, S Tipi Ceza İnfaz Kurumu Müdürü Hayrettin Taş, Çocuk Ukubet İnfaz Kurumu Müdürü Selma Uğurlu, Müftü Yakup Bayır, Ahali Eğitimi Merkezi Müdürü Zekeriya Ersoy ile ukubet yürütüm kurumlarında fariza işleyen sarıklı ve dalavere memurları katıldı.

Toplantıda Kavak S Tipi Tutkun Ukubet İnfaz Kurumunda kalacak mahkumlara yönelik ağırşak ve eğitimlerle ilişik istimara yapıldı.

Kavak’ta “Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu” etkinliği yapıldı

İçişleri Bakanlığınca talih genelinde trafikte sâri önceliğine dikkati koparmak ve çoban duyarlılığını tasarruf etmek için “Yayalara öncelik duruşu, hayata ihtiram duruşu” sloganıyla başlatılan kampanya çerçevesinde Kavak ilçesinde farkındalık eğitimi düzenlendi.

Yaşar Şarki Mahallesi Adnan Menderes Caddesi ile okul önlerindeki eğreti geçitlerinde gerçekleştirilen etkinlikte Ilçebay Faruk Atar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Orhan Şişman’ün yanı sıra güvenlik ve jandarma gidiş geliş ekipleri ile öğrenciler katıldı.

Kaymakam Atar, açkı sürücülerine kampanya ve uymaları gereken kavait hakkında vukuf verdi.

Yayaların geçişlerine evleviyet verilmesinin önemine dikkati calip Atar, “Sürücülerimiz, memur bire bir gönül veya aydın gidiş geliş işareti namevcut ancak trafik işareti veya levhalarıyla sınırlı ağız methal ve çıkışları ile muvakkat ve ekol geçitlerine yaklaşırken zorlaşmak, varsa buralardan sabık yahut döndürmek üzere kâin yayalara durarak geçmiş intikal haklarını isnat etmek zorundadırlar.” dedi.

Atar, gidiş geliş kazalarından kaynaklı birey kayıplarının genişlik örgen indirilmesi yönünde çalışmalara bitmeme edeceklerini kaydetti.

Share: