Samsun’dan güdük güdük

Nahiye ilçesinde, Çanakkale Destanı’nın anlatıldığı, kahraman askerlere ait eşyalar ile geçer not mühimmatın düzlük sergilendiği “Seyyah Çanakkale Müzesi Sergisi” ziyarete açıldı.

Mıntıka 25 Mayıs İlkokulu Çok Amaçlı Salonu’nda açılan sergiyi musahabe fail Mıntıka Milli Eğitim Müdürü Murat Akva, sergi karşı bilgi aldı.

Sergiyi ziyaret edecek öğrencilerle dostça fail Kuvvetli, Çanakkale Savaşı sırasında sunulan mücadelenin önemine değinerek, “O periyot atalarımızın vermiş olduğu savaş sayesinde bugün buradayız. Aziz Türk milleti için doğacak, istiklal, özgürlük, hürriyet bahis konusu olduğunda zahir azimli, azimli kahramanlıklar sergilediğini bu sergide görecek ve anlayacaksınız. Bu balaban mefret mücadelenin, yiğitlik mücadelesinin ayrıntılarını burada göreceksiniz. Gençler önce kendi tarihimizi öğrenelim. Ülkemizi çok sevelim. Çanakkale’ye gidip, oradaki havayı teneffüs etmenizi dahi öneriyorum.” dedi.

Daha sonra Turist Çanakkale Müzesi Sergisi görevlisi Ulu Uğur Kalegil vasıtasıyla öğrencilere Çanakkale Deniz Zaferi ve kara savaşları karşı bilgiler verildi.

Sergi, hafta süresince 09.00 ile 17.00 saatleri ortada ücretsiz görüşme edebilecek.

Havza Tapu Müdürlüğü yıpranmamış binasında bakım vermeye başladı

Toprak Tapu Müdürlüğü nakil işlemlerinin tamamlanmasının ardından baştan bakım vermeye başladı.

Tapu Müdürlüğü, hizmet verdiği meslek binasının zelzele ihya çalışmaları kapsamına alınmasıyla gelişigüzel Bahçelievler Mahallesi Şehit Kaymakam Sevinçli Sıska Caddesi Mıntıka 25 Mayıs Rum Lisesi karşısında yıpranmamış binasına taşındı.

Bölge Tapu Müdürü Ana Ergin de bire bir hafta aranın peşi sıra kullanılmamış yerlerinde bakım vermeye başladıklarını belirterek, “Nakil sırasında halkımızın göstermiş olduğu çıdam ve zekâ için teşekkür ediyorum.” dedi.

Share: