Samsunspor ile Boluspor 64. randevuya çıkıyor

Spor Popo 1. Lig’in 10. hafta mücadelesinde karşılaşacak Samsunspor ile Boluspor, resmi müsabakalarda 64. defa birbirlerine rakip olacaklar.

Samsunspor ile Boluspor daha önce 63 sefer birbirlerine rakip oldu. Bu iki takımın karşılaşmalarında 23 kat Samsunspor, 28 yol bile Boluspor sahadan galibiyetle ayrıldı. 12 maçta ise etraf puanları paylaştı. İki topluluk arasında Samsun’da oynanan maçlarda 17 öğün Samsunspor, 5 yol Boluspor kazandı. Samsun’daki 8 karşılaşma ise beraberlikle sonuçlandı.

Mücadele öncesinde Boluspor 8 maçta 4 galibiyet, 3 kardeşlik ve 1 yenilgi alarak 15 nokta topladı. Rakip filelere 9 gol gönderen Bolu temsilcisi kalesinde ise 4 gol gördü. Boluspor, bu zaman deplasmanda oynadığı 3 maçta 2 galibiyet ve 1 beraberlik alarak on paralık yenik olmadı.

Karadeniz temsilcisi Samsunspor ise bu zaman oynadığı 9 mücadelede 3 yengi, 4 muadele ve 2 bozgun alarak 13 benek toplayabildi. Rakip filelere 12 gol gönderen kırmızı-beyazlılar, kalesinde ise 9 gol gördü. Samsunspor bu mevsim kişi sahasında oynadığı 4 maçta 2 yengi, 1 beraberlik ve 1 kaybetme aldı.

23 Ekim Münasebet günü saat 19.00’da 19 Mayıs Stadyumu’nda oynanacak karşılaşmayı Fert Cengiz, Oğuz Kaan Meşgul ve Eksiksizlik Semavi yargıcı üçlüsü yönetecek. – SAMSUN

Share: