Sanatçılar, Müzikçi Haysiyet Şener’in Öldürülmesine Tepki Gösterdi

Ankara’da geçkin gece aynı coşku mekanında manzara düz müzisyen Onur Şener’in, uğradığı ofans sonucunda hayatını kaybetmesine sanatçılar tepki gösterdi.

Ankara’dahi mazi tıpkı canlılık mekanında manzara düz müzisyen Itibar Şener, üç kişinin saldırısına uğraması sonucunda kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Sağlam çokça sanatçı, içtimai iletişim araçları aracılığıyla Şener’in öldürülmesine reaksiyon gösterdi. Sanatçıların tepkileri şöyle:

Haluk Levent: Acımasız’in sağcısı, solcusu, dindarı, dinsizi, seküleri olanaksız. Kıyacı katildir. Öz Saygı kardeşimiz katledildi. Henüz füru ortaya çıkmadan sanıkları tıpkı siyasi kimliğe büründürmemek icap! Bir Tane cins var. Müzisyenler bu sorunla bilcümle karşı karşıya maatteessüf.

Gülben Ergen: Giydiği kıyafetten, yazdığı haz sözlerinden, sahnedeki repertuarından, fikrinden, zikrinden toplumun birlik ışıklarına zalimane, hepyek kurşun sıkıyorlar!!!

Koca Fırat: Ankara’de tıpkısı barda, katiller istedikleri şarkıyı bilmiyor diyerek Itibar Şener ‘i zedelenmek yazar öldürmüş! Gecenin böylece bardan çıkmasını bekleyip pusu kurmuşlar. Ne yazsan ne söylesen boş. Yazıklar olsun bu düzenin geldiği yere. Ailesine sabırlar dilerim. Mekanı behişt olsun…

Soner Arıca: İstediği şarkıyı bilmediği (bilse de izah etmek zorunda mı o dahi ayrı!) üzere benzeri insanın hayatına vahşicesine sonuç vermeyi pekâlâ benzeri ruh(lar) yapabilir!!! Bu azgın suçun cezası aynı korkunçlukta balaban olmalı… Çok ateş, çok manidar… Ahhh kim intizar, çok üzgünüm…

Gökhan Özoğuz: Canı Bebeğiyle mahsur aynı Baba. Bire Bir kaç kendini bilmez sıfatsızın egosuna verdi canını, geleceğini kızının. Hangi yapsan faydasız, getirir mi bebeğine Babasını? Bu necaset ile yoğurulmuş mikroplar akla gelebilecek arz anif sözlerle …

Mustafa Sandal: İstek şarkısını bilmediği amacıyla kahpece katledilen Öz Saygı kardeşime rahmet diliyorum. Şu fotoğrafa bakıp bu ülkede müzisyenlerin hangi kadar kıytırık görüldüğünü anlayın! Cani zanlılarının üçünün birlikte formalist olduğu söyleniyor! Yaşattığınızı yaşamadan ölmeyin inşallah!

Erdal Erzincan: Tıpkı müzisyenin hayatı bu kadar sıkıntılı olmamalı. Bu vicdansızlara cebin düzenleme doğmak zorundayız. Parçalanmamış hanek çevreleri bire bir duyarlık göstermeli. Mesam müyorbir ve müyap özellikle kalkışmak için hem kurumsal hem de zatî mücadele vermeliyiz.

Aydilge Dik: Onur Şener adlı müzisyen, kendisinden matlup şarkıyı bilmediği ve çalmadığı amacıyla, mekan çıkışında, şarkıyı isteyen müşteriler marifetiyle öldürüldü. Hatalı duymadınız ÖLDÜRÜLDÜ! Adamcağızın iki çocuğu birlikte babasız kaldı. Bu elbet bire bir manyaklık! Bu topluma hangi oluyor!

Hayko Cepkin: Beş mal etmezlerin, iki kelimeyi omuz omuza getiremeyenlerin, görünüşte eksantrik kül kuramayanların dünyasında, malesef ayrımsız emektarımızı daha kaybettik. Mesleği, müziği, sanatı, manipüle efe aka basitleştirdiniz. Önüne mevrut dilediğini söyleyip yapabileceğini sanıyor.

Sevinç Eratalay: Sana kıyan eller kırılsın !!!

Mahmut Çınar: Ankara’birlikte müzisyen Haysiyet Şener bardaki bir müşteri yoluyla, ikbal yaptığı şarkıyı çalmadığı bahanesiyle maktul. İki güzelim çocuğu var, yılların çalgı aleti emekçisi. Ne denir bilmiyorum, sevenlerine çıdam…

Emre Aydın: Hasis çokça üzgünüm hangi yazılsa hangi söylense yararsız! Ailesine çıdam diliyorum.

Sıla Gençoğlu: Zaman Değer, ferda içimizden apayrı biri!

Belgit Şeşen: Bigünah insanların bu büyüklüğünde basit katledildiği tıpkı ülkede devam etmek zamanla imkansız hale geliyor. Bu tiksinti ortamını hazırlayanların bire bir an evvel kurtulmamız sunma balaban dileğim.

Aynur Vazıh: İnsan hayatı bu büyüklüğünde çakaralmaz olmamalı! İstek şarkıyı bilmediği üzere öldürüldü Haysiyet Şener haddinden fazla şiddetli.

Share: