Şanlıurfa haberleri | Karaköprü’de bakir spor sahalarının imal çalışmaları sürüyor

Karaköprü Belediyesinin ilçedeki gençlerin spor yapması amacıyla Seyrantepe, Atakent ve Doğukent mahallelerine kazandıracağı bireşimli çim sahaların yapım çalışmaları ciddi benzeri çalışmayla sürüyor

Karaköprü Belediyesinin gençler için ilçeye kazandıracağı spor tesislerinin imal çalışmaları bitmeme ediyor. Karaköprü Şehremini Takatli Baydilli’nin girişimleriyle, Toyluk ve Spor Bakanlığının katkılarıyla kaza merkezinde Seyrantepe, Atakent ve Doğukent Mahallelerine kazandırılacak olan bireşimli çim sahaların yapımına tezelden başlanırken, kısa sürede çalışmaların tamamlanıp sahaların faaliyete geçirilmesi hedefleniyor.

Başkan Baydilli’nin geçtiğimiz günlere gençlere müjdesini verdiği sentetik çim sahaların yapımına ahit kaybetmeden başlanırken, tamamlandığında sahaların gençlerin spor yapabilecekleri, güvenle baziçe oynayabilecekleri alanlar olacağı belirtildi.

Karaköprü Belediye Başkanı Dokuz Canlı Baydilli, ilçeye seçme kesimi düşünerek hizmet sunduklarını belirterek gençlerin birlikte spor yapabilecekleri ve güvenle oyun oynayabilecekleri alanlar oluşturmaya çalıştıklarını dile getirerek,” Karaköprü ilçemize gelişigüzel anlamda hizmet etmek üzere esas yoruyoruz ve harekete geçiyoruz. İlçedeki gençlerimizin akla yatkın ortamda spor yapabilmesi üzere Bilgisizlik ve Spor Bakanlığımızın katkılarıyla 3 pare mahallemize sentetik çim meydan kazandıracağımızı söylemiştik. İhale sürecinin peşi sıra devir kaybetmeden çalışmalara başladık ve anne kısmını bitirdik. Seyrantepe, Atakent ve Doğukent Mahallelerimize kazandıracağımız sahaların çalışmaları inşallah gücük süre sonradan tamamlanacak ve buradaki gençlerimize bu sahaları sunacağız. 800 metrekare düzlük üstüne standart boyutlarda yapılacak olan sahalarımızda gençlerimiz tümden oynayacak, spor yapacak ve sunma önemlisi güvenli tıpkı şekilde, adamakıllı aynı zeminde koşturacaklar. Sahaların ilçemize kazandırılmasında katkılarından kıran Deneyimsizlik ve Spor Bakanımız Mehmet Aşure Ayı Kasapoğlu beye ilçemiz yerine teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Başkan Baydilli merkezdeki sahaların beraberinde 12 kırsal mahalleye üstelik bireşimli çim meydan kazandıracaklarını sözlerine ekledi. – ŞANLIURFA

Share: