Şefler ve yarışmacılar Denizli’ye hayran kaldı

Ekranların sevilen kemirmek yarışması Master Chef’in aut mekan çekimlerinin bu posta adresi Denizli oldu. Programa ocak sahipliği yapan Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, milyonların izlediği programda Denizli’yi ve güzelliklerini anlattı.

Denizli’nin terbiye, firez, spor, içtimai ve kazançlı hayatına balaban katkılar koyan Denizli Büyükşehir Belediyesi, şehir turizmine destek sağlayacak bire bir çalışmaya elan imza attı. Denizli Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin genişlik çok izlenen ve sevilen aşındırmak yarışması Master Chef’in bu hafta yayınlanan dış mekan çekimine ev sahipliği yaptı. UNESCO Acun Mirası Listesi’ndeki beyaz zehir behişt Pamukkale’bile gerçekleştirilen programa katılan Denizli Büyükşehir Belediye Reisi Osman Zolan milyonlara Denizli’yi ve güzelliklerini anlattı. Tabiat harikası parafin cennet olarak maruf Pamukkale, Master Chef programını izleyen milyonlarca seyirciyi benzeri defa elan kendine hayran bıraktı. Programa misafir adına katılan Denizli Büyükşehir Belediye Başbuğ Osman Zolan ise, adlı şefler Mehmet Yalçınkaya, Somer Sivrioğlu, Danilo Zanna ile müsabık ve izleyicilere Denizli’yi ve güzelliklerini tanıttı. Master Chef günün sunu haddinden fazla izlenen programları ortada meydan alırken, programda Denizli’nin fazlalaşan topraklarında yetişen ürünler ve yöresel yemekleri büyük nikbet uyandırdı. Şefler ve yarışmacılar Denizli’ye hayran kaldı.

“Şehrimizin güzelliklerini anlatmaya devam edeceğiz”

Denizli Büyükşehir Şehremini Osman Zolan, Denizli’yi temas platformda çok daha yaşayan tıpkısı şekilde anlatmaya ve tanıtmaya devam edeceklerini söyledi. Sonuç yıllarda turizmde büyük tıpkı atak fail Denizli’nin elden Türkiye’nin değil, dünyanın parlayan yıldızı olduğunu ifade eden Komutan Zolan, “Turizm lokomotifimiz Pamukkale olsa birlikte bunun yanında yaylalarımız, termal sularımız, ski merkezimiz, 19 antik kentimiz ve adını sayamayacağımız bir nice tabii güzelliğimizle eşine az rastlanır ayrımsız şehirdeyiz. Denizli’mizi elan da müstakbel noktalara alaşağı etmek adına şehrimizin değerlerini tekmil kurumlarımızla el ele iştiyak gönüle vererek anlatmaya, şehrimizin turizmden daha aşkın pay alması amacıyla dahi çalışmaya bitmeme edeceğiz” dedi. – DENİZLİ

Share: