Şehit yakınları ve gaziler üzere “Kültür Evi” açıldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesince düz yazı edilen Türkiye Savaş Malulü, Gaziler, Martir, Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Şubesi ile Şehit Yakınları ve Gazi Hars Evi bakım binasının açılışı, törenle gerçekleştirildi.

Seka Otopark içindeki firez alanında 280 metrekarelik alanda 2 mağaza ve 5 bölümden oluşturulan binadaki panolarda Çanakkale şehitleri özellikle koyulmak amacıyla Milli Mücadele kahramanları, 15 Orak Ayı şehitleri ile sınır dışı operasyonlardaki şehitlerin isimleri ve bilgileri vadi alıyor.

Törende konuşan Kocaeli Valisi Seddar Müşkül, Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin benzer hizmetler yaptığını, Hars Evi bakım binasının buna sunturlu eş olduğunu söyledi.

Şehit aileleri ve yiğit gazilerin emrinde ve hizmetinde olmaktan haysiyet ve kurum duyduklarını dile getiren Çetince, “Birlik, el birliği ve kardeşliğimizle bu ülkeye çokça daha sunturlu hizmetler yapacağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’hangi güvenin, ay bariz al bayrağımıza cemaat çıkın, birbirimizi sevelim, kucaklaşalım; tehlikesiz olun bu milleti kimse yenik edemez.” dedi.

SELIM Tümen Sosyal Politikalar Başbuğ Yardımcısı ve Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek de YANLIŞSIZ Öğür Içtimai Politikalar Başkanlığına merbut Şehit ve Gazi Yakınları Koordinasyon Merkezi’nin 7/24 hizmet verdiğini, şüheda, martir yakınları ve gazilerin kendileri için ayrı önemi olduğunu anlattı.

İktidara geldikleri ilk günden itibaren martir, şehit yakınları ve gaziler amacıyla toplumsal politikalar ve fiziki imkanlar anlamında çokça çok misil tekmil edildiğini nâkil Ağabey, böyle güzelce tıpkısı mekanı kazandırdığı üzere Büyükşehir Şehremini Tahir Büyükakın’a teşekkürname etti.

“Mecmu gayretimiz, onlara olan borcu bir nebze olsun ödemektir”

Firez Evi’hangi ilgili hikmet veren Komutan Büyükakın ise şu duyguları paylaştı:

“Ne yaparsak yapalım, ne söylersek söyleyelim şehitlerimize, gezilerimize yakışan tıpkı şey yapmış olmayacağız, bütünü natamam kalacak. Onlar en şanlı makamdalar, nübüvvet makamından sonraları yer majör makamdalar. Onların önünde takkadak ürkmek, şükran, şükranla bükünmek, onların hatıralarına, yakınlarına sahip çıkarak, onlara olan borcu aynı nebze olsun ödemektir cümle gayretimiz.”

Türkiye Savaş Malulü, Gaziler, Şehit, Dul ve Yetimleri Derneği Kocaeli Ofis Başkanı Şaban Arlı üstelik şehit aileleri arasında büyü güçlendirecek Hars Evi’ni hizmete açtıkları üzere Kocaeli Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Konuşmaların ardından okunan dualarla hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi.

Share: