Selçuki Belediyesi Kızılay Haftası’nda farkındalık oluşturmaya devam ediyor

Kızılay Haftası’nın düşündürücü faaliyetlerinden ayrımsız tanesi olan “Kanımızda Vefa Var” dem bağışı etkinliği Konya’nın Selçuki İlçe Belediyesi ve Türk Kızılay’ı hareket birliğinde başladı.

Selçuki Belediyesi bakım binası uğrunda gerçekleşen “Kanımızda Vefa Var” etkinliğinde konuşan Selçuki Belediye Başkanı Ahmet Pekyatırmacı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayarak sözlerine başladı. Komutan Pekyatırmacı, “Selçuki Belediyesi namına Kızılay’ımızla alay malay çok heybetli etkinliklere, çok oylumlu organizasyonlara imza atıyoruz. Kanımızda Vefa Var programı üstelik gene ayrımsız şekilde Kızılay’ımızla birlikte gerçekleştirdiğimiz kocaman organizasyonlardan biri. Bu yıl üçüncüsünü gerçekleştiriyoruz. Sabık sene 1453 hedefi koymuştuk ama 3 binin üzerinde içki bağışı burada gerçekleşmişti. İnşallah bu sene hedefimizi daha dahi büyütüyoruz 5 bin birim rakamına ulaşmayı hedefliyoruz. Vatandaşlarımızın çok büyük tıpkısı teveccühü olmuştu. Bu yıl Covid sürecinin üstelik hafiflemesiyle birlikte çokça henüz kıvrak bire bir şekilde vatandaşlarımızın rabıt göstereceğini düşünüyoruz. Tabiatıyla burada vakit kaybetmeden çağ bağışı yapılmayacak. Burada muhteşem tıpkısı sergimiz var hem Kızılay’ımızın tarihi sürecini anlatan hem kurtuluş mücadelemizi, halas mücadelemizin süreçlerini anlatan benzeri ışık sergimiz olacak. Burada gine hususi tiyatral gösterilerimiz olacak. Mevrut vatandaşlarımız dem bağışlarını yaparken sergimizi ziyaret etme, seyran imkanına ve tiyatral gösteriyi birlikte takip imkanına eş olacaklar. Gene okullardan öğrencilerimiz gruplar halinde buraya gelerek hem Kızılay’ımızı tanımış olacaklar, hem bile halas mücadelemizin safhalarını, bu kılık sergisinde görmüş olacaklar. Ben, Kızılay yetkililerimiz ilkin atılmak amacıyla bu sergi ve koku bağışı etkinliğinin organizasyonunda hazırlanmasında emeği geçenlere yegâne biricik teşekkür ediyorum” dedi.

SELIM Öğür Konya İ Başkanı Hasan Angı da bu etkinliğin yetişkin tıpkısı misyona bakım ettiğine vurgu yaparak, “Organizasyonda emeği güzeşte, burada hafta boyunca işler düzenleyecek hep arkadaşlarımıza şükranlarımı ifade ediyorum” şeklinde konuştu.

Konya Valisi Vahdettin Özkan da “İnşallah bu faaliyetler milletimizin sulhuna, selametine, sıhhatine açkı peki temennimi hikâyelemek istiyorum” dedi.

Açılış sonrasında milli uğraş dönemini anlatan ve Selçuki Belediyesi’nin Çanakkale’de hizmete sunduğu sıhhiye müzesine ilişkin ışık sergisini gezen protokol Alem-i Ahmer’in kurulduğu hatıra anlatan tiyatro gösterisini izledi. Izlence, Selçuklu Belediye Reisi Ahmet Pekyatırmacı’nın Konya Valisi Vahdettin Özkan ve DOĞRU Fırka Konya İl Başkanı Hasan Angı’ya katılma belgesi ve Türkiye forması takdimiyle son buldu.

Etkinliğinin küşat törenine Konya Valisi Vahdettin Özkan, AK Tümen Konya İl Başkanı Hasan Angı, Selçuki Şehremini Ahmet Pekyatırmacı, YANLIŞSIZ Öğür Konya İl Başkan Yardımcısı Adnan Bahçeci, YANLIŞSIZ Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Melik Özer, Türk Kızılay Konya Şubesi Yönetim Kurulu Üyesi İlker Özkan, Türk Kızılay Konya Çağ Bağışı Merkezi Müdürü Dr. Kaya levent, Selçuklu Muhtarlar Topluluk Başkanı Mustafa Avcıoğlu ve Selçuklu Belediyesi divan üyeleri katıldı.

29 Teşrinievvel’birlikte başlayan aktiflik 4 Kasım’a büyüklüğünde sabah saat 10.00’dan akşam ezanı 18.00’e kadar devam edecek. Bir hafta süresince sürecek etkinlikte soluk bağışında mevcut gönüllülere üzerinde Selçuki motiflerinin düzlük aldığı Türkiye forması öğrencilere kalem kutusu ve puzzle kadar hediyeler ikram ediliyor. – KONYA

Share: