Selçuklu’da park yeri bakım çalışmaları bitmeme ediyor

Konya’nın merkez Selçuki ilçesinde, vatandaşların balaban kullanım alanlarından olan ve alelhusus yaz aylarında çokça kânunuevvel geçirilen parkların rutin hizmet ve yenileme çalışmaları bitmeme ediyor.

Selçuklu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri kaza genelinde bulunan parklardaki çin gülü ve bankların restorasyon ve boyama işlemlerine bitmeme ediyor. İlçenin kebir konfor alanlarından olan ve yaz aylarında vahim aralık geçirilen parklarda çalışmalar yoğun bire bir şekilde sürüyor. İlçede kâin ve vatandaşlar vasıtasıyla konuşma edilen parklardaki kamelyalar ve banklar onarıldıktan sonradan lazım pentür işlemlerinin ardından önce günkü üzere vatandaşların hizmetine sunuluyor. Icraat çerçevesinde ilçede kâin muhtelif parklarda icraat yapılıyor. Izlence dahilinde çalışmalarını sürdüren Otopark Bahçeler Müdürlüğü ekipleri Muhammed İkbal Parkı’nda sürdürdüğü çalışmalarda 19 sayı kamelyanın onarım ve boyama işlemlerini tamamlayacak.

“Parklarımız kaymakamlık sakinlerimizin mefret konfor alanları”

Selçuklu’da parkların ilçe sakinlerinin dinlenme ve koridor kılmak amacıyla oylumlu bire bir yere eş olduğunu ifade eden Selçuklu Şehremini Ahmet Pekyatırmacı, “Şehremaneti namına beher sakinimizin yaşam konforunu elan de arttırma hedefiyle çalışıyoruz. Bu anlamda site hayatının yorgunluğunu atmaya açkı olan otopark alanlarımıza benzeri taraftan yenilerini eklerken diğer taraftan de mevcut parklarımız ve yeşil alanlarımızı yeniliyor ve bakımlarını yapıyoruz. İlçemizde Kelebekler Vadisi Parkı, Sille Baraj Park, Sille Reviş Tepesi gibi tematik parkların yanında mahallelerimizdeki sair parklarla hemşehrilerimize dirim ve tatil alanları sunmaya bitmeme ediyoruz” şeklinde konuştu. – KONYA

Share: