Selden etkilenen Mudanya’da katışıksızlık çalışmaları devam ediyor

Bursa’üstelik etkin olan yağmur sonrasında arılık çalışmaları gece süresince devam ediyor.

Kentte çalışkan olan sağlam yağmur zımnında Mudanya ilçesindeki bazı mahallelerde sağanak nedeniyle dominant meydana gelmiş, Halitpaşa Mahallesi Değirmendere Caddesi’nde mevcut vesait, banklar, saksılar ve türlü malzemeler suda sürüklenmişti.

Ekipler, tıkanan kanal ve dere yataklarındaki kovanlık çalışmalarına bitmeme ederken, vatandaşlar birlikte özlük imkanlarıyla eş ve iş yerlerini temizliyor.

BUSKİ, AFAD, itfaiye ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri, şehir merkezi ve rustik mahallelerde sağanak zımnında nöbet ve sokaklarda oluşan mil birikintilerinin temizlenmesi amacıyla çalışma yapıyor.

DÜRÜST Tümen Bursa Milletvekilleri Melik Çavuşoğlu ve Galebe Işık, yağış nedeniyle gelişim yerleri ve evleri uymazlık gören esnaf ve vatandaşları görüşme etti.

Çavuşoğlu ile Işık, beraberindeki kaza teşkilat üyeleriyle gelişigüzel görüştüğü vatandaşlardan zararlarına ilişik bilgiler aldı.

Mağduriyetlerin giderilmesi amacıyla Ankara’daki takiplerini sürdüreceklerini rapor eden Çavuşoğlu, alışılagelen şartları aşan tıpkısı düzeyde yağışın meydana geldiğini aktardı.

Çavuşoğlu, güdük sürekli dahi olsa sel felaketiyle yüz yüze kalındığını belirterek, “Ben öncelikle fert kaybımız olmadığı amacıyla şükrediyorum. bu arada maddesel hasarlarla ilgilendiren Sayın Valimiz, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız ve AFAD ekiplerimiz çalışmalarını gerçekleştiriyorlar. Bu anlamda vatandaşlarımızın mağduriyetlerinin giderilmesi açısından bizler birlikte Ankara’daki takiplerimizi gerçekleştireceğiz.” dedi.Share: