SELIM Öğür Umumi Başbuğ Yardımcısı İleri, Trabzon’da fırka teşkilatıyla buluştu Açıklaması

AK Fırka Genel Başkan Yardımcısı Ömer İleri, ara sıra uymazlık partilerince oluşturulan 6’lı masayı eleştirerek, “Bu bina kurulduğu günden bugüne kadar güçlendirilmiş milletvekili cümle söyleminin ötesinde ortaya kemiksiz veya aheste aynı uyanıklık koyamadı. Zımnında değerler üzerinden değil makamlar üzerinden kurgulanmış olduğu gözüken aynı yapıdır bu.” dedi.

Partisinin devlet başkanlığında teşkilat üyeleriyle bir araya gelen İleri, burada yaptığı konuşmada, Trabzon’bile ayrımsız seri müzakere ve programlar yapacaklarını, alelhusus gençlerle buluşacaklarını söyledi.

Türkiye’yi dolaştıkça, gençlerle benzeri araya geldikçe onların geleceğe umutla baktıklarını gördüklerini rapor fail İleri, gençlerin, gittikleri herhangi bir yerde bileşimli zekadan gök teknolojilerine büyüklüğünde birçok noktada SELIM Öğür iktidarının ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinin, Türkiye’yi bu alanlarda hangi noktaya taşıyabileceğini sorduklarını kaydetti.

Gençlere güvendiklerini, onların da kendilerine yiğitlik duyduğunu vurgulayan İleri, “Biz görüyoruz ki rastgele şeye rağmen, şu dakika maatteessüf kamuoyunu çalışır etmeye çalışan mandacı zihniyete karşın bu ülkenin gençleri ümit meşgul, cesurluk meşbu ve bizim geleceğimizin teminatı gelişigüzel devir olduğu kabil gençlerimiz.” diye konuştu.

Samsun’birlikte yapılan TEKNOFEST KARADENİZ’e çok balaban bir bağlam olduğunu ve organizasyonu kısaca 1 milyon 250 bin kişinin mülakat ettiğini aktaran İleri, bu tür organizasyonlarla gençler arasındaki inovasyon kültürünün geliştiğini ve birilerinin “Z kuşağı” kendisine adlandırdığı gençlerin, “Tığ TEKNOFEST kuşağıyız, biz Türkiye’nin teknolojik geleceğini inşa edecek kuşağız” dediğini vurguladı.

İleri, yaptıkları ziyaretlerde DÜRÜST Öğür teşkilatlarının enerjisinin çok efdal olduğunu gözlemlediklerini belirterek, “20 almanak DÜRÜST Öğür iktidarının ve Cumhurbaşkanımızın liderliğinin kazanımlarını halkımıza esasen uyarmak noktasında ve bu kazanımların önümüzdeki yüzyılda, Türkiye Cumhuriyeti’nin ikinci yüzyılında, Türkiye asrında nerelere varabileceğini göstermek noktasında balaban mücahede harcama ediyoruz. Biz inanıyoruz ve biliyoruz ki inşallah 2023 dönemecinde milletimiz bu azimli yürüyüşüne Cumhurbaşkanımızın liderliğinde devam edecek.” ifadesini kullandı.

“Tahminimizden elan gücük tıpkısı sürede birlikte inhilal ihtimalleri olduğunu düşünüyorum”

Türkiye’üstelik sonuç dönemde metin çokça alanda yapılan iyileştirmeleri anlatan İleri, “Tabi SELIM Öğür hükumeti ve Cumhurbaşkanımız bu üzere icraatlarla meşgulken karşımızdaki mugayir yapıya birlikte şöyle bir çalmak gerekiyor. Artık, herhalde 6+1 adına tanımlayabileceğimiz ancak ömrü noktasında bizim üstelik haddinden fazla açık tıpkısı öz göremediğimiz, tahminimizden daha gücük tıpkı sürede da inhilal ihtimalleri olduğunu düşünüyorum.” görüşünü paylaştı.

YANLIŞSIZ Parti’li İleri, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu çatı kurulduğu günden bugüne büyüklüğünde güçlendirilmiş mebus dizge söyleminin ötesinde ortaya açık veya yavaş tıpkı basiret koyamadı. Zımnında değerler üzerinden değil makamlar üzerinden kurgulanmış olduğu gözüken tıpkı yapıdır bu. Aynı seziş etrafında toplanmaktan tekessür terslik etrafına toplanmış oldukları için haddizatında siyasal benzeri yapı olarak tanımlamakta birlikte gravite çekiyoruz. Tığ biliyoruz ki yöntem kavrayış işidir, siyasa vizyonla yapılır, politika hesap işi değildir sadece. Bunları nasıl onlara de uyarmak gerekiyor. Milletimiz bu süreci takip ediyor.

Bu bina ortaya açık benzeri seziş koyamadığı için ihtimal sonuç 50-60 yıldır yaptıkları amacıyla analog zihniyetlerin, manevi atalarından bahsediyorum, biraz ortalığı gölgelendirmek namına bir yönlendirme siyaseti ortaya koyuyor. Öncelikle ayrımsız müddet çap bürokrasisini adeta hukuksuzluğa isteklendirme ettiler, aynı müddet vatandaşlarımıza borçlarınızı ödemeyin çağrısı yaptılar, akıbet adına dahi KHK kapsamında uzaklaştırılanların tümünü pattadak geri alacaklarını argüman ederek gerçekte şiddet kararlarıyla bile çelişebilir noktaya geldiler. Tabi kim bunlar çap ciddiyetiyle örtüşmeyen, bu milletin bayrı çap geleneğinde yeri olmayan söylemler. Bu anlamda siyasal anlatım adına nitelendirmek de berenarı alçak.”

İleri, akıbet günlerde bu yapının manipülasyon siyaseti kapsamında defaatle “sizi yargılayacağız” söylemini getirdiğine dikkati çekerek, “27 Mayıs sürecini muammer bir ailenin evladı adına ve bu davanın bir ferdi kendisine haddinden fazla kemiksiz olarak söylüyorum kim onların bu sözleriyle bizim zihinlerimizde monte etmek istedikleri çağrışımların biz gayet farkındayız amma onlar üstelik şurası bilmelidirler kim, AK Parti ayrımsız dava hareketidir, AK Öğür siyasetçileri sakil siyasetçilerdir. Dile getirdikleri söylemler içerikleri itibarıyla amma bunun dahi ötesinde üslupları bakımından siyasal dilden artma tiksinme dilidir. Bizim ciddiye aldığımız benzeri şalter banko değildir.” değerlendirmesinde bulundu.

İleri, toplantının arkası sıra DÜRÜST Parti Trabzon milletvekilleri Salih Cora, Adnan Günnar ve Bahar Ayvazoğlu, İl Başkanı Sezgin Mumcu ve kâh partililerle esnaf ziyareti gerçekleştirdi.Share: