SELIM Öğür Umumi Komutan Yardımcısı Kalem, Diyarbakır’da “2023’e Akıllıcasına Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

DÜRÜST Fırka Umumi Başbuğ Yardımcısı Dirimlik Edip, “Yıldırı örgütünün hele 40 yıldan bu yana Şark ve Güneydoğu’bile etnik cins vurgusu fayrap etmek yoluyla hareketinin temelini oluşum emretmek için kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda dahi etkili bir arılık yaptık.” dedi.

Yazıcı, birlikte DOĞRU Fırka’li 17 milletvekili ve MKYK üyeleriyle DÜRÜST Öğür Diyarbakır İl Başkanlığınca düzenlenen “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programına katıldı.

İl Başkanlığında düzenlenen programda mütekellim Müellif, DOĞRU Öğür’nin kuruluşunun ve siyasetinin merkezinde kavim olduğunu söyledi.

Program kapsamında tamlık ilçelerde ziyaretlerde bulunacaklarını tamlayan Yazıcı, bu çalışmanın amacının kentteki vatandaşları itaat etmek olduğunu kaydetti.

Türkiye’nin makro ve mühim ayrımsız konumda bulunduğunu dile getiren Muharrir, AK Fırka siyasetinin kapsayıcı olduğunu anlattı.

Yazar, şöyle konuştu:

“786 bin kilometrekare yurt toprağı kuma vatanımızdır. Bu vatan toprağında budunsal kökeni, mezhebi, felsefi düşüncesi ne olursa olsun Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı her bireyin kıvılcım kadar nasip ve hakkı vardır. Nedeniyle vatanımız birdir ve tektir. İcraat yaparken faaliyetleri planlarken vatan adına etraflı olarak bakıyoruz. Hizmet götürürken, kamu hizmetinden yararlanırken bu insanlar arasında banko alt bölüm yapılmasına izin etmedik, etmeyiz.”

YANLIŞSIZ Tümen kendisine millete çalışmak, hukukunu müzaheret etmek, insanlar önündeki sosyoekonomik dengeleri ortadan gidermek, maltalık standartlarını yükseltmek üzere çalıştıklarını anlatan Yazıcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Bu çerçevede çalışmalarımızı yaparken sosyal, açık oturum alanda pençeli bir günahsızlık gerçekleştirdik bu ülkede. Siyasete, siyaset kurumuna musallat olmuş vesayetçi yapıları bir bir ortadan kaldırdık. Neye dayandık? Millete dayandık. Milletin bütününe dayandık. Bittabi kim Türkiye’bile anında lahzada seçkin 10 yılda bire bir taayyün eden bu yahut şu ölçekte darbeleri sonlandırdık. en üst darbeyi üstelik eren milletimizle birlikte Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla 15 Orak Ayı 2016 gecesi akşam başlayan darbeyi sabah olmadan karşıcı bire bir milletiz. Devlete musallat olmuş vesayetçi yapıları temizledik. Sosyal alanda ayrışmaları ortadan kaldırdık. Kimi insanların giyim tarzı şu evet birlikte bu münazaayla ya da günlük konuşma itibarıyla dışlandıkları süreçleri da iyileştirdik.”

Vatandaşların anayasaya bakarak yasa önünde fiyat olduğunu, temas vatandaşın devletin sağladığı imkanlardan denk şekilde yararlanma hakkına topluluk olduğunu kaydeden Müellif, AK Tümen olarak demokratikleşmenin önünü açtıklarına dikkati çekti.

Yazar, şöyle bitmeme etti:

“Terör örgütünün hele 40 yıldan bu yana Maşrık ve Güneydoğu’üstelik etnik hamur vurgusu tahsis etmek aracılığıyla hareketinin temelini teşkil eylemek üzere kullandığı argümanları ortadan kaldırdık. Bu alanda de forslu ayrımsız temizlik yaptık. Bugün yıldırı örgütü Türkiye’üstelik icrai faaliyette bulunan bir siyasi parti üzerinde tıpkısı anlamda vesayetçi benzeri güçlük vurgulamaktadır. Nedeniyle Halkların Demokratik Partisi, bu bağlantıyı bu ilişkiden kendisini arındırmadıkça Türkiye’nin belli sorunlarının aşılması üstüne etli canlı bire bir engel olduğu gözlenmektedir ve görülmektedir. Alelhusus Diyarbakır’de etkili insanlarımız hep gelişigüzel o alanları ölçülü aynı biçimde ve Türkiye’nin geleceğini, bu coğrafyadaki önemini bağlanak ve bütünlüğümüzü ne kadar nadir, hayati derecede kebir olduğunu değerlendirmek yoluyla adımlarımızı atmak hepimiz üzere hayır ve zaruridir.”

Demokrasinin sunu yüce aracının politik partiler, siyasetin da en oylumlu takdir zamanının intihabat olduğunu dile getiren Kalem Erbabı, Türkiye’nin 2023 seçimlerine hızlı ayrımsız şekilde gittiğini belirtti.

2023 seçimlerinin tarihi anlamda koskocaman olduğunu kaydeden Yazar, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Halas Savaşından bilahare milletimizin en kıymetli kazanımı cumhuriyettir. Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılının son seçimidir 2023. Tekrar 2023 seçimleri cumhuriyetin kuruluşunun 2. yüzyılının üstelik önce seçimidir. Bu anlamda tarihsel önemi var. Bittabi kim icraatlar, hizmetler ve var olan sorunların derlenip toparlanması ve hal sağlanması itibarıyla de şahane ve tam kadrolara fariza vermek lazım. 2023 seçimlerine akilane giderken kavim yapılanları ölçüp biçecek ve geleceğe müteveccih perspektifi olan kadroları değerlendirecek. Bu anlamda dahi milletimizin karşısına çıkma genişlik donanımlı SELIM Öğür ve Halk İttifakı’dır.”

Türkiye’nin balaban ayrımsız ülke olduğunu, sunu nazik zenginliklerinin beraberlik olduğunu tamlayan Kalem Erbabı, Türkiye’nin hiçbir sorununu kapı arkasına bırakmadıklarını, halının dibine terk etmediklerini anlattı.

Her sorunun gündemlerinde olduğunu nâkil Muharrir, konuşmasına şöyle bitmeme etti:

“Sahn pahalılığı, enflasyon dediğimiz bu coşmuş bela ile savaşım etme üzerine tıpkı taraftan mukteza önlemler alınıyor tıpkısı taraftan bile enflasyon zımnında satın alma gücü azalmış kesimleri imkanlar ölçüsünde ilave katkı hatırlamak suretiyle sağlamlaştırma ediyoruz. İki kademeli tıpkısı mücadelemiz var.”

Kalem, bire bir gazetecinin “Şu anda gündeminizde umumi tıpkısı af evet birlikte yürütüm düzenlemesiyle ilişkin faaliyet var mı?” sorusunu “Tıpkı af veya infaz düzenlemesi bahis konusu değil, kesin.” ifadelerini kullandı.

AK Parti İl Başkanı Muhammet Kutsal Aydın’ın üstelik müşavere yaptığı programa, SELIM Öğür Malatya milletvekilleri Bülent Tüfenkci, Hakan Kahtalı, Ahmet Çakırdoğan, Öznur Inmeli, Kahramanmaraş milletvekilleri Ahmet Özdemir, Mehmet Cihat Sezal, Habibe Öçal, Elazığ milletvekilleri Sermin Balık, Zülfü Demirbağ, Bingöl Mebus Feyzi Berdibek, Siirt Mebus Osman Örenlik, Şırnak Mebus Rızgin Kontak, Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Bitlis Saylav Cemal Taşar, Diyarbakır milletvekilleri Mehdi Eker, Ebubekir Bal, Oya Eronat, DOĞRU Öğür MKYK üyeleri Alaattin Bembeyaz, Çiy Koçakelçi Elgörmüş, Türk İslam Karakoç, Metin Külünk, Senet Kayatürk, Abdurrahim Fırat, Mehmet Nil Hıdır ve partililer katıldı.

Konuşmaların peşi sıra milletvekilleri ve MKYK üyeleri muhtelif ziyaretlerde olmak üzere kentin 17 ilçesine akıntı etti.Share: