SELIM Parti’li Karaaslan, Eskişehir’de “2023’e Doğru Site Buluşmaları” programında konuştu Açıklaması

SELIM Fırka Umumi Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, “Biz özlük istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Biz masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları sarılmak gayesinde olanlara ve ne eyvah ki biricik gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini sevimli etmeyeceğini biliyoruz.” dedi.

Karaaslan, Eskişehir’dahi bire bir otelde planlı “2023’e Doğru Kent Buluşmaları” programında yaptığı konuşmada, 14 ilçede çeşitli programlar gerçekleştireceklerini belirterek, masanın değil sahanın gücüne inandıklarını söyledi.

Gelecek yıl yapılacak seçimlerden Cumhur İttifakı kendisine balaban tıpkısı zaferle çıkacaklarını, DOĞRU Öğür namına bile 16’ncı nazik seçme zaferlerini elde edeceklerini dile getiren Karaaslan, şöyle bitmeme etti:

“Acun olarak içinden geçtiğimiz bu sürecin sunu belirleyici özelliği global meselelerin artık mecmu insanlık için çokça belirleyici olduğu bir ahit. Küresel iklim kriziyle başladı ilk. Bunu konuşmaya başladık. ‘Global iklim değişikliği’ dedik namına. Sonra iklim krizine dönüştü. Şiddetli hava olaylarıyla dünyada yaşanan bütün bu münasebetsiz gelişmelerin bedeli haddinden fazla ağır sıklet olmaya başladı, adamlık ve umum canlılar üzere. Türkiye olarak bilcümle dünyayla alay malay bu mücadelenin eke ayrımsız paydaşıyız. Kovid-19 salgınıyla gerçekleşen toptan müstevli dönemi… Bu salgının peşi sıra ancak kendi kendine yetebilmenin ve hassaten dünyaya yetebilmenin hangi evre kocaman olduğunu herhalde bir kez daha gördük. Kent hastaneleri… Çokça koskocaman ve evire çevire bir kitap birlikte Eskişehir’imize kazandırıldı. Şehir hastaneleri vizyonu şayet Türkiye’dahi olmasaydı şayet tığ bu hastanelerimizi milletimiz için ulaşılabilir kılmasaydık, cemi illerimizde yaygınlaştırmasaydık öyle beş altı balaban şehirde yapıp bıraksaydık bu vizyonu ortaya koymakla kalmayıp gerçeğe dönüştürmeseydik herhalde Kovid-19 salgınından çokça şişman kayıplarla çıkardık. Uyanıklık ve vizyonsuzluk arasındaki farkı çakmak açısından üstelik kent hastanelerinin çok doğru bir örnek olduğunu düşünüyorum.”

“Türkiye’nin düne göre henüz kıpırdak olması geçişsiz”

Karaaslan, Türkiye’nin Rusya-Ukrayna krizinde haddinden fazla değişik aynı molekül yaptığına ve dünyadan farklı ayrımsız kere izlediğine meni etti.

Cumhur Reisi Recep Tayyip Erdoğan’ın öngörüsü ve tecrübesiyle Türkiye’nin çok cepheli bir diyalog diplomasisi izleyerek bu krizde iki tarafın bile konuşabildiği yegâne mutluluk kendisine varlığını devam ettirdiğine dikkati çekici Karaaslan, “Mecmu insanlığın barışa, adalete ve refaha çokça iri derecede ihtiyacı olduğu bu toptan krizler döneminden geçerken, Türkiye’nin düne göre elan diri olması lazım.” ifadesini kullandı.

Mahmur Çiçeği Karaaslan, Cumhur Reisi Erdoğan liderliğinde, güre beyinlere, yeteneklerine, yapacaklarına olan inançlarına mümin çokça koskocaman benzeri kadronun hisse senedi başında olduğunu belirtti.

Bugün kişi natürel gazını çıkartabilen, gemileriyle Semavi Vatan’ında cıvıl cıvıl olabilen ve bunu vatandaşıyla paylaşarak şu anda Avrupa’nın düştüğü duruma düşmeme noktasında tıpkı ati stratejisi çizebilen Türkiye’nin bu gururuna herkesin ortak olduğunu tabir eden Karaaslan, şunları paylaştı:

“İlk çeyrekte yüzdelik 7,5, ikinci çeyrekte yüzdelik 7,6, büyüyen ve dünyada bu anlamda sunma hızlı büyüyen ikinci ekonomiden biri kendisine beribenzer büyük benzeri başarıya imza atmaya devam ediyoruz. Türkiye’dahi içtimai konutla ilgili haddinden fazla majör bire bir girişim gerçekleştirdik. Cumhuriyet Altını tarihinin sunma iri içtimai basamak projesi, 100 yılın projesi. Burada daraç gelirli, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın, bugüne kadar tek düşünülmemiş gençlerimizin, engellilerimizin, gazilerimizin, martir yakınlarımızın henüz görgüsüz şartlarda hatta günümüz koşullarında yer yalınç şartlarda familya sahibi olması için başlatılan nazik benzeri etap. Sadece onların aile sahibi olması için değil, tıpkı zamanda yer sarsıntısı riski altındaki ülkemizin hane stokunun yenilenebilmesi üzere yalnız ev elde etmek değil, aynı zamanda çocuklar, çoluk çocuk, başka hep canlılar için yeni hayat alanları üretebilmek, şehirlerimizde elan nitelikli ve dimdik tıpkı bina stokunu elde edebilmek amacıyla başlatılan çok şişman tıpkı adım.”

Karaaslan, yapılanların yetmeyeceğini bildiklerini dile getirerek, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Çünkü henüz fazlasını ika iddiasına, idealine, isteğine ve arzusuna sahibiz. Çünkü tığ Sayın Cumhurbaşkanımız ve Umumi Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öğün arkadaşlarıyız. Çünkü biz milletimizin bize gönül ettiği bu vazifenin hangi nazik tıpkısı rehavet, hangi tarihi tıpkı rehavet olduğunu biliyoruz. Çünkü biz bu ülkenin ehil kadrolara, tecrübeli kadrolara, gecesini gündüzüne katan ve millete sevdalı kadrolara ihtiyacı olduğunun farkındayız. Tığ öz istikbalini milletin istiklalinden öne koyanlara bu milletin asla ve katiyen prim vermeyeceğini biliyoruz. Tığ masanın etrafında Türkiye’yi, Türkiye’nin yönetimini, bakanlıkları, onları bunları kabullenmek gayesinde olanlara ve ne yazık kim biricik gayesi bu olanlara katiyen bu ülkenin geleceğini birey etmeyeceğini biliyoruz.”

“Sorunların çözümünün DOĞRU Fırka’üstelik olduğunu yurttaş yaşayarak görüyor”

DÜRÜST Öğür Eskişehir Mebus Nabi Cebbar ise bu kente yapılan hizmetleri anlatırken her ant bire bir şeyleri az bıraktıklarını müracaat bittikten sonradan anladıklarını kaydetti.

Orion, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Yaptıklarımızın tamamını akılda tutamıyoruz. İnşallah vatandaşlar akılda tutuyordur. Eskişehir İl Halk Kütüphanesi çarkıt bir binaydı, 800 metrekareydi. Tığ onu yıktık. Yerine 5 katlı yıpranmamış tıpkı İl El Kütüphanesi yaptık. Hep alanı 8 bin metrekare. 7’den 77’ye herkese hizmet verecek bölümleri ve salonları var. Haddinden Fazla aheste bir kültür merkezi oldu. Çarkıt Atatürk Stadı de Recep Tayyip Erdoğan Ulus Bahçesi oldu. Vatandaşlarımız sabahları, akşamları oralarda reviş yapıyorlar, spor yapıyorlar, dinleniyorlar. Gençlerimiz spor yapıyorlar, buluşuyorlar. Türk Dünyası Vakfı yerine yaptığımız Ata Korkut Parkı’nın içerisinde dünyada benzeri ikinci örneği olmayan Dede Korkut Anıt Duvarımız var. Eskişehir Beceri Üniversitesi var. Değme ilçemizde firez merkezlerimiz var, gençlik merkezlerimiz var, kütüphanelerimiz var. Bütün okullarımız yenilendi, güçlendirildi. Tarım alanında alelhusus aut ilçelerimize yapılan destekler… Çok şükür bu yıl rekolte hele rüşvet ve buğdayda silolarımız doldu taştı elhamdülillah. Bu seneki rüşvet ve buğdayda sorunumuz, bu ürünü nereye koyacağız? Çokça şükür. Olur, sorunlarımız var. Bu sorunların çözümünün birlikte esasen YANLIŞSIZ Fırka’bile olduğunu bile yurttaş yaşayarak görüyor. Yurtlarda haddinden fazla pahal yıpranmamış yatırımlarımız oldu.”

SELIM Parti Eskişehir İl Başkanı Zihni Faal dahi 2023’e akla yatkın aralıksız çalıştıklarına değinerek, “YANLIŞSIZ Parti hükümetleri, bakanlarımız, şehrimizin milletvekilleriyle gelişigüzel şehrimize 30 milyar liranın üstünde yatırım yaptılar. Özellikle Sayın Cumhurbaşkanımız atılmak için emeği sabık bakanlarımıza, şehrimizin milletvekillerine şükranlarımı sunuyorum. DOĞRU Öğür devler kadar asar bırakmak amacıyla karıncalar kabilinden çalışmaya bitmeme ediyor. Kurum yerine Allah’ın izniyle 2023 seçimlerine, Sayın Cumhurbaşkanımıza sunu nazik desteği Eskişehir’den vereceğimize alay veriyoruz.” diye niteleyerek konuştu.

Toplantıya, DOĞRU Öğür Ankara milletvekilleri Lütfiye Selva Çam, Asuman Erdoğan ve Zeynep Talih, Düzce Saylav Fahri Çakırdoğan, Bolu Mebus Fehmi Küpçü, Bilecik Saylav Esaslı Yağdanlık, Kütahya milletvekilleri Ahmet Tan, Ceyda Ağır Erenler ve İshak Gazel, MKYK üyeleri Mehmet Yüksek Ensesi Kalın, Sevan Sıvacıoğlu, Ayhan Salman ve It Canlı Tarhan katıldı.

Share: