Serencam An | Iraklı Sally davası tanığı: O üzücü sesini unutamıyorum

ESKİŞEHİR’de Iraklı Sally Yüce Challab Desise-Abbood’u (20) evinde öldürüp cesedini parçalayarak, gübür konteynerlerine attığı iddiasıyla tutuklanan ve üzerine ağırlaştırılmış mevcudiyet boyu mapus cezası maksut Amjed Mohsin Mohammed’in (28) yargılanmasına devam edildi. Duruşmada tanık yerine dinlenen Gülten K., “Bedaheten bir ateş sesi duydum. Boğunuk bire bir biberli sesiydi. O sesi unutamıyorum” dedi.

Sally Yüksek Challab Desise-Abbood, sabık sene 2 Eylül’de ‘Kahve içmeye çıkıyorum’ diyerek evden ayrıldı ve bir elan veri alınamadı. Ailesinin başvurusuyla İl Itimat Müdürlüğü Asayiş Şubesince özel ekip kuruldu. 10 bin saat asayiş ve mobese kamerası kaydını inceleyen ekipler, Desise-Abbood’un en son arkadaşı, bir mutluluk vatandaşı Amjed Mohsin Mohammed ile görüştüğünü ve Yenibağlar Mahallesi’ndeki evine gittiğini belirledi. Güvenlik kameralarında Amjed Mohsin Mohammed ve Sally’nin eve girdiği ancak bire bir henüz çıkmadığı tespit edildi. Ayrıca Mohammed’in evinden elinde ve ense çantasında poşetlerle tekraren hariç çıkıp, mahalledeki ayrımlı konteynerlere gübür attığı belirlendi. Polis vasıtasıyla, kent merkezindeki kanalizasyon, kullanılmayan binalar, park yeri ve bahçelerin yanında Porsuk Çayı ile şehir çöplüğünde yapılan aramalardan rastgele sonuca ulaşılamadı. Amjed Mohsin Mohammed, Kırklareli üzerinden yasa dışı yollarla Bulgaristan’a kaçmaya çalışırken yakalandı. Eskişehir’e getirilen Mohammed, ‘canavarca hisle veya ezinç çektirerek öldürme’ suçundan tutuklandı.

Eskişehir 1’inci Bunaltıcı Ukubet Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmaya mevkuf maznun Amjed Mohsin Mohammed, tutuklanmadan sanıklardan Amjed Mohsin Mohammed’in kardeşi Asaad Mohsin Mohammed ile Sally’nin ailesi ile canip avukatları katıldı. Farklı sanıklar ise duruşmaya katılmadı. Amjed Mohsin Mohammed, yaptığı savunmasında suçlamaları reddederek, beraatını istedi. ‘POLİSİ ARAMADIĞIM İÇİN VİCDAN AZABI ÇEKİYORUM’Duruşmaya tanık kendisine katılan Gülten K. ise “Ben olayın olduğu argüman olunan binanın 2 bina sol tarafında oturuyorum. Evimde otururken ani benzeri biberli sesi duydum. Boğuk ayrımsız kötü sesiydi. O sesi unutamıyorum. 155’i yoklamak için telefonumu elime aldım. Ancak curcunalı kesilince aramadım. Halen o çağ polisi aramadığım üzere vicdan azabı çekiyorum” diye konuştu.Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına değişmeyen vererek duruşmayı 11 Kasım’a erteledi.

Share: