Serencam dakika haberi! Vekil Soylu: Bursa’da mahpushane memurlarını taşıyan araca bombalı saldırının failleri yakalandı (3)

‘TUNCELİ’DE 5 TERÖRİST KALDI, YAKINDA TERTEMİZ OLACAK’

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne’birlikte DOĞRU Tümen İl Başkanlığı’ndaki konuşmasında terörle yapılan mücadeleyi anlattı. Terörle mücadelede Şarki ve Güneydoğu Anadolu’da gelinen noktaya değinen Aristokrat, “Allah’a hamdolsun, bugün ülkemizde yıldırıcı sayısı 120’nin altına düştü. Tendürek arı sili, aynı tek yıldırıcı kalmadı. Hatay’dan Mersin’e, Gaziantep’ten Osmaniye’ye kadar ayrımsız zamanda Adıyaman’a, Adana’ya ve Kahramanmaraş’a büyüklüğünde yıllarca Suriye’da Afrin’den daima terörist aktardıkları, terörle mücadelede yeryüzü edisyon alanlardan birisi olan Amanos Dağları Allah’a hamdolsun ki ayrımsız bir tane yıldırıcı kalmadan bugün arı sili. Tıpkısı taraftan Erzincan tertemiz, Bingöl tertemiz, Erzurum arı sili ve burada tercüman olmak istiyorum, size ifade etmek istiyorum, inşallah Tunceli yakında, 5 yıldırıcı kaldı, inşallah yakında tertemiz olacak. Allah talih edecek 29 Teşrinievvel 2023 tarihinde bu ülkenin sınırları içerisinde aynı bir tane hain terörist kalmayacak, arı sili olacak” dedi.

‘EY KILIÇDAROĞLU, SENDEN EVVEL SANA BENZEYEN MANDACILAR VARDI’CHP Umumi Başkanı Kılıçdaroğlu ve 6’lı masadaki partileri eleştiren Soylu, “Siz büyük devrimlerin altına imza attınız ama zaman burada gelişim münteha değil. Gine söylüyorum; yeniden başladık. Kime bırakacaksınız Türkiye’yi, Kılıçdaroğlu’na mı? Eş Sakarya Saha Muharebesi’nin nerede yapıldığını bilmiyor. Bereketli memlekette beş, ortaokul, lise, darülfünun okumadın mı? Ömründe on paralık Polatlı’ya gitmedin mi? Ömründe tek Sakarya’dan geçmedin mi? Benzeri bile inanarak anlatıyor. Yalanı o kadar domuzuna konuşuyor kim, o büyüklüğünde iyicene konuşuyor. Ama sınır dışı tezkeresine müfit oyu vermesini biliyor değil mi? HDP ile PKK ile kuvvet oyunu kurmasını biliyor değil mi? Büyükelçilerle oynamayı biliyor değil mi? Büyükelçilerle zahir oturulur, Amerika’nın Avrupa’nın talimatı nasıl alınır. Ülen Kılıçdaroğlu, senden evvel bu ülkede sana mümasil mandacılar vardı, tarihe gömdü bu budun, tarihe” diyerek konuştu.’MASANIN ALTINDAN BİRBİRLERİNE TEKME ATIYORLAR’

6’lı masanın ülkeyi, koalisyon hükümeti dönemine döndürmeye çalıştığını belirten Aristokrat, “Deminden ne yapıyorlar biliyor musunuz? Masanın altından birbirlerine çifte atıyorlar. Korkuyorum hareket bana düşecek diye. Bunlar yakında karakola düşerler. İş bana düşecek. Masanın altından birbirlerine tekme atıyor, ayrımsız de şehremaneti başkanlarına bel şeş çalışıyorlar. Ankara Şehremaneti Başkanı’na bel altı çalışıyor, İstanbul Uray Başkanı’na bel şeş çalışıyor, o ona çalışıyor. Türkiye yıllarca bu koalisyonlardan bıktı, Türkiye’yi yıllarca bu koalisyonlar idraksiz bıraktı, deminden Türkiye’yi gine koalisyonlara döndürmeye çalışıyorlar. Buna müsaade etmeyelim” ifadelerini kullandı.

Uca Fert ZERAY- Olgay GÜLER- Kasıt AKAGÜNDÜZ/EDIRNE,

Share: