Sıcaktan bunalanlar Hazar Gölü’ne akış etti

Sıcaktan bunalanlar Barış Gölü’ne atak etti

ELAZIĞ Elazığ’üstelik sıcaklıkların zaman normallerinin üzerinde seyretmesiyle hafta sonunu bile okazyon alim vatandaşlar, Hazar Gölü’ndeki plajlara akın etti.

Elazığ ve bölgesinde albeni sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyretmeye devam ediyor. Sıcaktan bunalan ve açılmak talip vatandaşlar ise hafta sonunu da punt kasten Barış Gölü’nün kıyısında mevcut plajlara akın etti. Alelhusus Diyarbakır, Malatya, Bingöl, Tunceli, Bitlis, Mardin ve Batman başta kalkmak için çevre illerdeki vatandaşlar, denize uzak olmaları dolayısıyla Hazar Gölü’nü yeğleme ediyor. İki cezire ve saklı kenti mevcut Barış Gölü çevresi, otelgarni, kamp oba alanları ile tatilcilerin flaş mekanı oldu. Akdeniz ve Iye sahillerini aratmayan Sulh Gölü’nde tatilcilere şezlong, güncek, deniz bisikleti, mıntıka turu üzere imkanlar de sağlanıyor.

Havanın hamam olduğunu belirten Emrullah Işlek, ” Diyarbakır’dan buraya serinlemek üzere geliyoruz. Sivrice evire çevire bire bir düzlük. Çocukları getirdik, gezdiriyoruz. Onlar üzere farklılık oluyor. Yoğun havalarda buranın havası bize çokça mebzul geliyor” dedi.

Tuğba Girgin, “Elazığ’dan geldim. Hava ve Sivrice haddinden fazla sunturlu. Bu yıl yunak gidiyor. Gölde serinliyor ve iyice mesafelik geçiriyoruz. Kavim Antalya’ya İzmir veya Muğla’ya gezmek hesabına burayı yeğleme edebilir. Yatırımlar yapılabilir” diye niteleyerek konuştu. Sivas’tan geldiklerini nâkil Eşsiz Duranay ise “Eşim Elazığlı, tatili punt bilerek buraya geldik. Çekicilik yunak. Nahiye anlımda üstelik Elazığ yunak bir şehrimiz. Bizde genişlemek anlamında kaçamak olarak buraya geldik” şeklinde konuştu.

Share: