Sigorta şirketlerini dolandıran şebekeye şafak operasyonu

Adana’da sigorta eksperleri ile birlikte debi edip, maddi hasarlı trafik kazalarına müdahil araçların değer kaybını çok göstererek sigorta şirketlerini dolandıran 11 kişiye müteveccih cerrahi müdahale düzenlendi. Şafak vakti yapılan operasyonla haddinden fazla sayıda dirilik gözaltına alındı.

Alınan bilgiye bakarak, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Savaş Kat Başkanlığı koordinesiyle, Adana Güvenlik Müdürlüğü Kaçakçılık ve Kombinasyon Suçlarla Mücadele (KOM) Ofis Müdürlüğü ekipleri, sigorta şirketleri dolandırılan 11 kişiye müteveccih operasyon düzenledi. Şafak vakti gerçekleştirilen operasyonda çok sayıda birey gözaltına makbuz.

“Kazalı araçların ayar kaybını fazla gösterip sigorta şirketlerini dolandırdılar”

Düzenlenen operasyonda yakalanan şüphelilerin, sigorta eksperleri ile birlikte cereyan ederek hafif maddi hasarlı trafik kazalarına müdahil araçların maddi değer kaybını yüksek gösterdikleri; kasten ilçe yaptırdıkları ve kaza süsü vererek kaza raporu düzenleyip sigorta şirketlerini dolandırdıkları tayin edildi.

“Çalışmadan sigortalı gösterdikleri kişilere kredi çekip nema aldılar”

Maddesel anlamda üst üste olan kişileri, aynı aksiyon yerinde çalışmadan sigortalı gösteren şüphelilerin; bu formül ile sigortalı tanıdık kişilere bankalar vasıtasıyla yüreklilik çektirip, çekilen miktar oranında encümen aldıkları ağa edilen gelir ile yüzde 15-20 ortada faize mal verdikleri öğrenildi.

Şebekenin, Sağlık Bakanlığı yahut ayrımlı devlet kurumları bünyesinde işyar statüsünde işe aldıracağı yönünde vaatte bulunarak 5 kişiyi dolandırıp nahak yere rüşvet elde ettiği bile belirleme edildi. – ADANA

Share: