Sil Baştan Kaynanam’ın Çekimleri Tamamlandı

Yönetmenliğini Raşit Çelikezer, senaristliğini Sulh Başar’ın üstlendiği, başrollerini Takanak Cesim ve Alper Hücumcu’ın paylaştığı; Asuman Dabak, Zeynep Eronat, Yeşim Dalgıçer, Ünal Yeter üzere müstehap oyuncuların düzlük aldığı ‘Sil Baştan Kaynanam’ ekibi dörtköşe geçen final sahnesi çekimlerinin ardından matbuat mensuplarına gücük ayrımsız mülakat verdi.

Yönetmen Raşit Çelikezer, “Beklediğimizden elan iyi çekicilik şartlarıyla karşılaştık, Sivas’ın çok yardımsever ve içten tıpkısı halkı var. Hepsine çok teşekkür ediyorum. O büyüklüğünde rahatız kim ‘Filmin devamını çabukça çekelim’ diyerek aramızda nükte yapıyoruz. Bu sıcaklığın perdeye yansıyacağını düşünüyorum. Biberli ya dahi benimsenilmeyen filmlerde emin olun grup talihsiz çalışmıştır” açıklamasında bulundu.

“SİVAS’TAN GELEN YEKPARE PROJE TEKLİFLERİNE AÇIĞIM”

Görmüş Geçirmiş oyuncu Gök Dabak “Ego kız tarafıyım. Karakterimin ismi Rasime. Klasik kız annesiyim, küçük siktirici didişmelerimiz oluyor. Hikayemizin haddinden fazla lezzetli tıpkısı örgüsü var, eminim tümce sevecek” cümleleriyle duygularını dile getirdi.

Başrol oyuncusu Ahu karakterindeki Alacak Eke ise “Kent dışında haddinden fazla aşkın projede bulunmuş ayrımsız aktör olarak, sunma rahat ettiğim şehirlerden biri Sivas. Sivas’tan mevrut tamam proje tekliflerine açığım imdi. Sıradan tarihi yerlerde cazibe yaptık.

Haddinden Fazla iyicene resimler ortaya çıktı. 36 yaşındayım ve orak ayı ayında tek akşam mont giydiğim olmadı. Burada giydim ve çokça mutluyum. Zira sıcağı hiç sevmiyorum” diyerek herkesi güldürdü.

Ünal rolünü canlandıran Alper Hücumcu da baba aracılığıyla Sivaslı olduğunu vurgulayarak “Bayağı haddinden fazla bereketli karşılandık. İnsanlar çok yunak davranıyor. en üst Sivas’a 32 sene geçmiş gelmiştim, baba aracılığıyla da Sivaslıyım. Kendimi Sivaslılar yoluyla çokça sahiplenilmiş hissediyorum. Bu çokça ilginç ve henüz geçmiş yaşamadığım aynı his. Terlemeden çalışmak de tahammülfersa” açıklamasını yaptı.

BİZİM ROMANTİK KOMEDİMİZ METROPOLDE DEĞİL SİVAS’TA!

Senaryocu Sulh Başar dahi heyecanını “3 senedir Urla’bile yaşıyorum, pandemiden yağlık oraya göçtüm. İzmir’den buraya parmak arası terlikle gelmiştim. Uçaktan inince dondum. İki yorganla uyudum. Bu coğrafyanın hikayesini yazmaya çaba ediyoruz.

Romantik komediler genelde şehir ve metropol hikayesidir. Bizim önceki filmimiz Boyabat’taydı, demin bile Sivas. Sunu balaban derdimiz Sivas’ı anlatmaktı. Bunu bile başardık” sözleriyle anlattı.

Ünal Yeter “Sivas çokça sunturlu resimler veren tıpkısı kent ayrıca Türkiye’nin tek yerinde görmediğim aynı molekül katılmak istiyorum. Sivas’ta arızi namına yola hamle attığınız dakika miftah trafiği duruyor. İstanbul’de bu olacak molekül değil. Sivas adeta tıpkısı Londra, adeta tıpkı Paris.

Benzeri bile herkese Sivas Kongresi’nin yapıldığı binayı görmelerini başvuru ediyorum. Benzeri ülkenin kaderinin hangi kadar sıradan tıpkı mekanda, hangi büyüklüğünde beş altı herif marifetiyle değiştirildiğini hatırlamak dayanılmaz benzeri kalp” şeklinde konuşurken Yeşim Dalgıçer toplantıyı “Sivas benim için bile çokça farklıydı, elektrik aralarında tığ birlikte kendimiz amacıyla görüntüler çekiyoruz. Ayrımsız karı komedisi hazırlıyoruz, inşallah izleyiciye dahi mergup” temennisiyle noktaladı.

Share: