Sinop’taki 2 Limanda 6 Kapik Ölü Halde Bulundu: “10 Gündür Yetkilileri Arıyoruz, Ancak Kimesne Yardım Etmedi”

MUSTAFA DIRAYETLI

Sinop’un Türkeli ilçesindeki Helaldı Limanı ile Ayancık ilçesindeki İstifan Limanı’na çipo atan balıkçılar, 6 köpeği ölmüş halde buldu. Limanlardaki başka köpeklerin dahi ölmek amacıyla olduğu söyleyen balıkçı Serbülent Bikes, “Tahminî 10 gündür buradayız. Burada köpekler ölüyor. 10 gündür yetkilileri arıyoruz, fakat kimse yardım etmedi” dedi.

Sinop’un Türkeli ilçesindeki Helaldı Limanı ile Ayancık ilçesindeki İstifan Limanı’nda 6 kapik yordamsız halde bulundu. Limanlara demirleyen balıkçılar yetkililerden müzaheret istedi.

Ayancık ve Türkeli limanlarına çipo atan balıkçılardan Serbülent Öksüz, 6 köpeği geberik halde bulduklarını, başka köpeklerin bile cavlamak amacıyla olduğunu belirterek, “Tahminî 10 gündür buradayız. Burada köpekler ölüyor. 10 gündür yetkilileri arıyoruz, fakat kimse yardım etmedi. 6 parça yavru köpek telef oldu. Yazık değil mi? Yetkililerden çok acil arkalama istiyoruz” diyerek konuştu.

Ayancık Belediye Reisi Hayrettin Kaya ise “Bize daha geçmiş hakeza bire bir istek gelmedi. Tığ, hayvan sever bire bir belediyeyiz. Hemencecik o limana grup gönderiyorum” dedi.

Türkeli Helaldı Muhtarı Hayri Gürleyen birlikte “Bizim barınağımız yok. Daha önceki özel dalavere ve kaymakamlıktan barınak murat ettik, fakat tıpkı sonuca ulaşamadık. Burası köy. Türkeli Belediyesi çabucak ilçe merkezindeki köpekleri alıyor” diye niteleyerek konuştu.

Share: