Şişman Zafer’in 100. yılı kutlanıyor

Samsun, Tokat, Kastamonu, Amasya, Sinop, Çankırı ve Çorum’da, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle törenler düzenlendi.

Samsun’da kutlamalar kapsamında Vali Zülkif Görgüsüz marifetiyle Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından imtina etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Cumhuriyet Altını Meydanı’nda bitmeme fail törende, Ilbay Dağlı ile Büyükşehir Belediye Komutan Vekili Nihat Sevimsiz, askeri erkan ve vatandaşların bayramını kutladı.

Şiirlerin okunduğu, İlkadım Belediyesi El Oyunları ekibinin eylem yaptığı törende, Garnizon Komutanlığı bandosu dinleti verdi.

Program, merasim geçişinin peşi sıra sona erdi.

Törene, AK Parti Umumi Başbuğ Yardımcısı Mahmur Çiçeği Karaaslan, İYİ Parti Samsun Saylav Bedri Yaşar, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, İl Güvenlik Müdürü Ömer Urhal, İl Uyanık Komutanı Mümessil Albay Ömer Ersever, Periferi Asayiş Karadeniz Nahiye Komutanı Miralay Ahmet Batur, gaziler, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Tokat

Tokat’ta Atatürk Anıtı’na Ilbay Numan Hatipoğlu ve Şehremini Eyüp Eroğlu marifetiyle çelenk sunuldu.

Cumhuriyet Altını Meydanı’ndaki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlamını belirten müşavere yapıldı.

Törende şiirler okundu. El oyunları gösterisinin ardından geçit töreni yapıldı.

Törenlere, DÜRÜST Tümen Umumi Başbuğ Yardımcısı Dinamit Ensesi Kalın, AK Parti Tokat Milletvekili Mustafa Arslan, ofis müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

Kastamonu

Kastamonu’da Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan tören, Cumhuriyet Altını Meydanı’nda bitmeme etti.

Ilbay Avni Şarap ve Belediye Reisi Rahmi Galip Vidinlioğlu’nun vatandaşların bayramını kutlamasının ardından imtina etmek duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu.

Burada, Personel Binbaşı Hamdi Azade Yılmaz, günün fehva ve önemini belirten istişare yaptı.

Öğrenciler marifetiyle şiirlerin okunmasının peşi sıra el oyunları ekibi gösteri sundu.

İl Cingöz Komutanlığı arama istirdat köpeklerinin gösterisi içtenlikle izlendi.

Program, tören geçişiyle sona erdi.

Törene, DÜRÜST Fırka Kastamonu milletvekilleri Hakkı Kavrayışsız ve Metin Polat, CHP Kastamonu Milletvekili Hasan Baltacı, kurum müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Amasya

Yavuz Hak Meydanı’nda planlı törende, Ilbay Mustafa Masatlı, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mehmet Fatih Harabelik ve Belediye Reisi Mehmet Solgun, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının arkası sıra Reisicumhur Recep Tayyip Erdoğan’ın mesajı okundu.

Törende, el oyunları gösterileri sunuldu, şiirler okundu.

Daha sonra Vali Masatlı, Tugay Örenlik ve Belediye Reisi Zerrin, Amasya Valiliği’ne geçerek tebrikleri akseptans etti.

Törene, SELIM Fırka Amasya Mebus Levent Karahocagil, CHP Amasya Milletvekili Mustafa Tuncer, siyasal parti ve sivil cemiyet kuruşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Sinop

Sinop Valisi Erol Karaömeroğlu yoluyla Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, ardından içtinap etmek duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

İskele Meydanı’nda devam fail törende, Vali Karaömeroğlu ve Belediye Reisi Barış Ayhan, vatandaşların bayramlarını kutladı.

İl Cingöz Komutanlığı Komando Er Birliğince verilen gösterinin arkası sıra program, tören geçişi ile serencam buldu.

Törene, SELIM Parti Sinop Mebus Manzume Maviş, CHP Sinop Mebus Sulh Karadeniz, Cumhuriyet Başsavcısı Sevinçli Pektaş, İl Cingöz Komutanı Kıdemli Miralay Ferhat Kuran, başka protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Çankırı

Çankırı’da Abide Alanı’nda Vali Abdullah Ayaz, Garnizon Komutanı Tugay Salih Büyük, Belediye Başkanı İsmail Hakkı Sıhhatli, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Saygı duruşu, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Vali Ayaz, Garnizon Komutanı Tugay Salih Büyük ve Şehremini Esen ile Valilik makamında tebrikleri kabul etti.

Milli İrade Meydanı’ndaki törende Vali Ayaz, Tugay Balaban ve Şehremini Sağlıklı ile vatandaşları selamladı.

Cumhur Reisi Erdoğan’ın mesajının okunmasının peşi sıra günün fehva ve önemini tamlayan istişare yapıldı, şiirler okundu, ahali oyunları gösterisi sunuldu.

Tören, askeri angajman ve gazilerin geçit töreniyle sona erdi.

Törene, DOĞRU Öğür Grup Başkanvekili ve Çankırı Mebus Muhammet Emin Akbaşoğlu, SELIM Tümen Çankırı Milletvekili Sıhhatli Çivitcioğlu, Cumhuriyet Altını Başsavcısı Oğuz Şükrü Ener, Çankırı Karatekin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Harun Rençper, siyasal parti ve sivil sosyete kuruluşlarının temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

???????- Çorum

Çorum’da Vali Mustafa Rençper, Garnizon Komutanı Personel Albay Mehmet Emniyetli Altan ve Şehremini Halil İbrahim Aşgın, Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Il makamında tebriklerin kabulünün peşi sıra Kadeş Sulh Meydanı’ndaki törende gocunmak duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Şiir dinletisi ve el oyunları gösterisinin yapıldığı programda, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Personel Komando Er Yüzbaşı Erek Özcan’ın, günün meal ve önemine ilgili konuşmasının peşi sıra kutlamalar, geçit töreni ile sona erdi.

Share: