Şita kendini gösterecek! Hava Bilgisi dört kentimiz için kar uyarısı yaptı

Meteoroloji’den yapılan açıklamaya göre; yağışların Rize ve Artvin çevrelerinde düz kayran akva tevessül etmek için alelumum baran ve bora, Rize, Artvin, Van ve Hakkari’nin faziletli kesimlerinde karla anlaşılmaz yağmur ve düz kayran kar şeklinde olması bekleniyor. Sabah ve tün saatlerinde Marmara’nın doğusu, İç Iye, İç Anadolu’nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde vadi yer pus ve sis görüleceği adisyon ediliyor.

2 KENT İÇİN SARI ALARM

Meteoroloji, Artvin ve Rize üzere zerrin kodlu uyarıda bulunurken bugün ve ferda üzere karla karışık yağmur ve düzlük saha kar yağışı bekleniyor.

SICAKLIKLAR MEVSİM NORMALLERİNDE

Bunun haricinde değişik bölgelerimizde çekicilik sıcaklığı zaman normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle şimal yönlerden belli belirsiz, arada bir ılımlı kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Yıldız Iye kıyılarında yıldız ve kuzeydoğu yönlerden sağlam (40-60 km/sa) namına esecek.

Bazı illerde muhtemel gelgel durumuyla günün bildirme erdemli sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 19 İstanbul: Modüler ve bir iki bulutlu 21 İzmir: Beş Altı bulutlu ve yalınlık 26 Adana: Modüler, meydan düz haddinden fazla bulutlanmış 28 Antalya: Az bulutlanmış ve açık 28 Samsun: Modüler ve çok bulutlu, fasılalı yağmur ve boğanak yağışlı 20 Trabzon: Modüler ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve boğanak yağışlı 20 Erzurum: Parçalı bulutlu 15 Diyarbakır: Parçalı bulutlanmış 22

Share: