Sokak ortasında av tüfeği ile öldürmüştü, firari kıya zanlısı yakayı ele verdi

Sokak ortasında av tüfeği ile öldürmüştü, firari kıya zanlısı yakayı ele verdi

KAYSERİ – Kayseri’nin Kocasinan ilçesinde husumetli olduğu kanıt edilen şahsı çıkmaz ortasında av tüfeği ile vurarak öldüren zanlının firarı 1 kamer sürdü. Polis Hafiyesi üzere bulaşık süren cinayet kürsü ekipleri aracılığıyla yakalanarak gözaltına alınan çirkin adliyeye irsal edildi.

Edinilen bilgiye bakarak, 14 Eylül’birlikte ilçeye sınırlanmış Yenişehir Mahallesi Şinasi Caddesi üzerinde meydana mevrut olayda B.T., aralarında antagonizm bulunduğu tez edilen B.E. ile karşılaştı. İkili ortada sâdır kavgada B.T., birlikte bulunan av tüfeği ile B.E.’ye biberli açtı. B.E. korkulu yaralanırken, B.T. bile kiralık olduğu belirleme edilen miftah ile kaçtı. İhbar konusunda bölgeye çok sayıda polis güçleri ve sağlık ekibi gönderme edildi. Yavaş yaralanan B.E. cankurtaran ile Kayseri Site Hastanesi’ne kaldırıldı. B.E., burada yapılan cemi müdahalelere karşın kurtarılamadı.

Şüphelinin firarı 1 ay sürdü

Olayın ardından açık çapta sormaca başlatan Kayseri İl Inanma Müdürlüğü Asayiş Yazıhane Müdürlüğüne sınırlı Kıya Bölüm Amirliği ekipleri, şahsı idrak etmek için iş başlattı. Şüphelinin Melikgazi ilçesine mecbur Erenköy Mahallesi’nde bulunduğunu tespit fail ekipler, operasyon düzenledi. Kaka B.T. yakalanmamak için kaçarken, ekipler kovalamaca sonucu şahsı yakalayarak gözaltına aldı.

Hırsızlık suçundan çok sayıda kaydı var

Yapılan incelemede cinayet zanlısı B.T.’nin haddinden fazla sayıda hırsızlık olayına karıştığı ve dosyasının olduğu tespit edildi. Ayrıca, B.T.’nin abes bağlam evlerinde kaldığı belirlendi. Sağlık kontrolünden geçirilen B.T., emniyete götürüldü. Emniyetteki işlemleri tamamlanan B.T., adliyeye gönderme edildi.

Share: