Son an bili | İş kazasında ölen güvenlikçinin tarlada küsurat ürünü el birliğiyle hasat edildi

İş kazasında ölen güvenlikçinin tarlada artan ürünü el birliğiyle hasat edildi

Elektrik kaçağı sonu olan damadın köylüsünden içli hareket

DENİZLİ Denizli’nin Çivril ilçesinde ayrımsız buçuk ay geçmiş dünya evine giren güvenlikçinin, çalıştığı çiftlikle cümbüş akımına kapılarak hayatını kaybetmesi sonrası eş aynı davranışa imza atan köylüleri, tarlada mütezayit pancar ve yoncasını el birliğiyle hasat etti.

Çivril ilçesine sınırlı Tokça Mahallesi’nde meydana gelen olayda, kül 1 ay ilk Y.A. ile alay malay görkemli düğünle dünya evine giren Ulak Gümüştekin (23), iznini tamamlamasıyla alay malay düzenlilik görevlisi namına çalıştığı çiftliğe gitti. Sütlaç pompasında işyar güvenlik personeli Haberci Gümüştekin, çalıştığı alanda pompadan meydana mevrut elektrik akımına kapıldı. İçeri girdiğinde Gümüştekin’i yerde gören arkadaşları önce müdahaleyi yaparak ihbarda bulundu. İhbar sonrası görüngü adına keyif ve cingöz ekipleri gönderme edildi. Görüngü adına giden keyif görevlileri, Gümüştekin’in hayatını kaybettiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekiplerinin yapmış olduğu çalışmalar sonrası camit üzeri otopsi yapılmak üzere adli tıp morguna kaldırıldı.

Köylüden içli hareket

Yaşanan bu keskin olay sonrası Baklan ilçesine sınırlanmış İcikli Mahallesi’nde durma eden ve burada tarlası bulunan ana Seval ve cet İbrahim Gümüştekin’in eli hisse senedi yapmaya gitmedi. Kalbi Kırık oldukları rastgele halinden galiba olan Gümüştekin’in ailesinin bu durumu köy sakinlerini de çok üzdü. Çükündür ve yonca hasadının bile geldiğini bilen köylüler, umum işlerini aynı günlüğüne bıraktı ve Gümüştekin ailesinin yardımına koştu.

İmece ile hasadı kaldırdılar

Gümüştekin ailesine halk birliğiyle yardım etmek isteyen köylüler, dakikasında harekete geçti. Köyde pancar söküm makinesi, traktörü ve kamyonu olanlar tarlada buluştu. Makineler hasat işlemi üzere çalışmaya başladı. Dil ve makinesi olmayan köylüler ise toprak da yağmurlama borularını topladı. kardeşlik ile yonca ve çükündür toplanarak kamyonlara yüklendi. Toplanan pancarlar Uşak ilinde bulunan şeker fabrikasına gönderildi. Yoncalar ise Gümüştekin ailesinin ahırına taşındı.

Gümüştekin ailesi genişlik karşısında duygulandı

Yenidünya evine giren evlatlarını kaybetmenin acısı ile gözyaşlarını tutamayan ocak, bu defa birlikte köylülerinin bu imece usulü yaptığı organizasyonla gözleri dolu meşgul oldu. Kendilerinin üzüntüsünü paylaşan ve hasadını birlikte kaldıran köylülerine Gümüştekin ailesi teşekkürname ederek, haklarını helal etmelerini istedi. Yardıma koşan köylülerde yaptıkları bu iyice davranışın gururu ile hareket bitimi sonrası evlerine gitti.

Share: