Sülale ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığından çocuklara eğitim paketi

Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Deniz Kederli, ekol hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Nezaret kendisine çocukları kırtasiye ve tezkere yönünden de desteklediklerini bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, Ev ve Toplumsal Hizmetler Bakanlığınca 2022-2023 eğitim bilimi tedrisat yılına tedarik kapsamında rustik bölgelerdeki ihtiyaç sahibi ailelerin ilkokul ve ortaokula devam eden çocukları amacıyla “Eğitim ve Iş Bindi Paketleri” dağıtıldı.

Kars, Batman, Tunceli, Muş, Osmaniye, Sivas, Çeltek, Kırşehir, Kütahya, Rize, Burdur, Siirt, Yozgat, Elazığ, Çanakkale, Çorum, Afyonkarahisar, Aksaray, Kırklareli, Kastamonu, Bayburt ve Şırnak’ın kırsal bölgelerindeki gerekseme sahibi ailelerin çocuklarına dağıtılan paketlerde; boyun çantası, kalemlik, tagaddi çantası, boya, defter, cins üzere malzemelerin yanı sıra Bakanlık yoluyla internet sitesinden ilan edilen Çocuk Dostu Kitap Listesi’nden kitaplar bulunuyor.

Destek paketlerinde Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanı Yanık’ın, çocuklara yazdığı kitap birlikte düzlük alıyor.

Bakan Su Üzüntülü, konuyla ilgili değerlendirmesinde Cumhurbaşkanlığı İcraat Programı Beşinci 180 Günlük Eylem Planı doğrultusunda geçen sene 22 ilin rustik bölgelerinde torunlar amacıyla apotr ve yasaklayıcı hizmetler üzerine bilgilendirme yapılarak ihtiyaçların belirlendiğini belirtti.

Olumlu idraksiz bildirimler konusunda bu çalışmanın 51 ile yaygınlaştırıldığını anlatım eden Yanık, çocuk esirgeme müteharrik ekipleri yoluyla kırsal bölgelerdeki çocukların koruyucu ve inhibitör hizmetlere erişimini artırmaya ve vesile eşitliği sağlamaya yönelik çalışmalar yürütüldüğünü anlattı.

Yeni eğitim bilimi tedris yılı önceden kırsal bölgelerdeki çocukların psikososyal ve akademik gelişimlerinin desteklenmesi üzere “Eğitim ve Iş Bindi Paketleri” hazırlandığına işaret eden Kederli, şunları kaydetti:

“Okul hazırlıklarının sürdüğü şimdilerde Ocak ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı namına çocuklarımızı kırtasiye, betik yönünden birlikte destekliyoruz. Terbiye ve Iş Bindi Paketleri’nin içine çanta ve kırtasiye malzemelerinin beraberinde Bakanlığımızın hazırladığı Yavru Dostu Betik Listesi’ndeki kitaplardan dahi koyduk. Okula tekmil namına başlamalarını istediğimiz çocuklarımıza başarılı tıpkı terbiye öğretim yılı diliyorum.”

Share: