Tarım ve Orman Vekil Yardımcısı İbrahim Yumaklı Açıklaması

Bir dizi programa karışmak ve incelemelerde bulunmak için Kastamonu’yu musahabe eden Tarım ve Orman Icra Vekili Yardımcısı İbrahim Yumaklı, “Üretenlerin, bu memlekete değer katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin yanı sıra adına onların üretimde kalması üzere bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini henüz dahi arttırabilmek amacıyla ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

Ekincilik ve Orman Vekil Yardımcısı İbrahim Yumaklı, aynı seri programa akmak ve incelemelerde olmak üzere Kastamonu’ya geldi. Vekil Yardımcısı Yumaklı, Kastamonu’birlikte evvel adına DOĞRU Parti teşkilatıyla kahvaltıda aynı araya geldi. Icra Vekili Yardımcısı Yumaklı, henüz bilahare Kastamonu Valisi Avni Çakır’ı makamında ziyaret etti. Ziyarette Yumaklı, Vali Avni Çakır’dan kentte yürütülen projeler üzerine hikmet aldı. Yumaklı’nın bir sonraki durağı ise DÜRÜST Fırka Kastamonu İl Başkanlığı oldu. YANLIŞSIZ Parti İl Başkanı Doğan Adlı’yü makamında ülfet eden Yumaklı, 2023 yılının hem Türkiye hem de SELIM Parti için kalburüstü tıpkı şekilde geçeceğini söyledi.

Ziyaret sırasında mütekellim AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, “Bakanlığın birçok çekicilik ve kuruluşları var. DSİ, Orman Toprak Müdürlüğü, Tarım Müdürlüğü kabilinden kurumları var. Bu kurumlarla ilişkin ilimizin ikbal ve talepleri var. Bunları üstelik size sunmak istiyoruz. Biliyoruz kim ne ahit kapınızı çalsak Kastamonu yerine herhangi bir zaman sorunların çözülmesinde hep yanımızda oldunuz. Sizin vekillik makamında olmanız bizim ve Kastamonumuz için büyük kilolu ve erke oluşturuyor” dedi.

Ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, tarımda üretimi arttırmak için gereken her şeyi yapacaklarını tamlayan Yumaklı, “Güzeşte geçtiğimiz yıl başat felaketinin bir numara sene dönümüydü. Yeğin felaketlerinde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet diliyorum. Bizim buraya gelişimiz iki kere ertelendi yetişme şansımız olmadı, cuşiş ve afetten belde ertelendi. Geldiğim andan itibaren heyecanlıyım, dışarıdan ayırt edilemeyecek amma benim içimde fırtınalar kopuyor. Bunun iki sebebinden birisi, ayrımsız fellah torunu olan İbrahim’in bu memlekette icra vekili yardımcısı pozisyonuna gelebilmesinin nişanesi. Gitmek kim fırsatlar tümce üzere eşit. Gayr Cumhurbaşkanımızın riyasetinde, âdem herif ülkelerin ekonomilerinin alarmlar verdiği dönemde Türkiye’nin olabilecek sunma uygun seviyede bu süreci atlattığından da sevinme duyduğumuzu benzeri vatandaş yerine söyleyebiliriz. Sahada olacağız, vatandaşımızın birlikte olacağız. Biz yapılması gerekenler üstünde çalışıyoruz ama birebir de üretenlerin, bu memlekete değer katan çiftçilerimizin, üreticilerimizin birlikte adına onların üretimde kalması amacıyla bu memleketin ihtiyacı olan, üretimlerini daha dahi arttırabilmek amacıyla hangi gerekiyorsa yapacağız. Bu bizim görevimiz. Bu memleketin evladı namına, üzerime düşen hangi var ise geldiğimiz andan itibaren başladık. Bunların hepsini bir bir namına getireceğiz, inşallah. Bundan sonrası amacıyla bile elimizden ne geliyorsa yapacağız. Fırka teşkilatımıza üstelik Cenabıhak kolaylıklar versin. 2023’ün hem memleketimiz üzere hem da AK Parti üzere sonuç paye başarılı geçeceğini düşünüyorum. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde çabalarımız bununla dayalı” diye konuştu. – KASTAMONU

Share: