Tayini çıkan Ilçebay Gürses: “Erfelek üzere tek keşkem yok”

Sinop’un Erfelek ilçesinde kestirmece iki yıldır sürdürdüğü görevinden tayini sâdır Kaymakam Burak Bozkurt Gürses, “Tek keşkem bulunmayan, elimizden hangi geliyorsa yapmaya çalıştık” dedi.

Sinop’un Erfelek ilçesinde 14 Eylül 2020 tarihinde Kaymakam Burak Bozkurt Gürses, Resmi Gazete’de yayımlanan Mülki İdare Ümera Kararnamesi ile Bingöl Nişanlı Kaymakamlığı’na atandı. İlçede görev yaptığı süre süresince birçok anı biriktirdiğini belirten Kaymakam Gürses, Erfelek namına fora etmek istediklerini ve koyduğu hedefleri iri oranda yerine getirdiğini rapor ederek bunun memnuniyeti içerisinde olduğunu söyledi.

Ilçebay Gürses, “2 yıllık bakım sürecimde ilçemiz ve vatandaşlarımız amacıyla adına lütfetmek için gâh hedefler belirlemiştim. Bu hedeflerimi hesabına getirdim. Manevi yerine Sinoplu oldum, Erfelek’te mahmul komple 2 yıl geçirdim. Görev sürem süresince merkezi idarenin özlük içerisindeki uyumu, hem yerelde belediyemiz, çalım ve kuruluşlarımız hem bile köylerimizle olan ilişkilerimiz çok güzeldi. 2 seneyi geride bıraktık, unutamayacağım hatıralar ve dostluklar biriktirdim” diye konuştu.

Erfelek amacıyla elinden hangi geliyorsa yaptığını ve gayretle çalıştığını tamlayan Kaymakam Gürses, “Erfelek üzere on paralık keşkem yok. Elimizden hangi geliyorsa yapmaya çalıştık. Elimizden geleni yaptığımız ant insanın vicdanı dahi abat olunca keşkelere kayran kalmıyor. Ülkemizin rastgele yeri çokça adamakıllı. Çokça fena hâlde ayrımsız ilçeden yıpranmamış bir heyecana, yıpranmamış bir başlangıca gidecek olmanın mutluluğu keşki dedirtmiyor. Demincek bütün heyecanımla eskimemiş görev yerime gidip orada birlikte yıpranmamış hatıralar, evire çevire dostluklar stok etmek istiyorum” şeklinde konuştu. – SİNOP

Share: