“TAYK-Eker Olympos Regatta” yelkenli yarışı, ferda İstanbul’da başlayacak

“TAYK-Eker Olympos Regatta” yelkenli yarışı, yarın İstanbul’da başlayacak.

İstanbul ve Bursa ortada yapılarak, Marmara Denizi’ni uçtan pöç kateden “TAYK-Eker Olympos Regatta” yarışı, 10. kat gerçekleştirilecek.

Türkiye Açıkdeniz Yarışma Kulübü (TAYK) aracılığıyla Eker Süt Ürünleri ana sponsorluğunda, Bursa Yelken Kulübü ve Moda Bahir Kulübü hisse senedi birliğinde planlı “TAYK-Eker Olympos Regatta”, 19-20-21 Ağustos tarihleri arasında Moda-Tirilye-Moda rotasında yapılacak.

2013’ten bu yana planlı organizasyonda üç bölüm boyunca 20’den aşkın yelkenli ve yüzlerce yelkenci dereceye kazanmak amacıyla uğraş edecek. Tüvana akıntılara, etkili dalgalara ve mütebeddil albeni koşulları kabil ayrımlı zorluklara ahşa gerecek yelkenciler, İstanbul’dan Bursa’ya fırtınalı yarış içine girecek.

Moda Bahir Kulübü önünden ferda saat 18.30’da verilecek start ile Marmara Denizi geçilerek Tirilye’de finiş yapacak “TAYK-Eker Olympos Regatta”, 20 Ağustos Cumartesi günü Bursa Tirilye’deki körfez yarışları ile bitmeme edecek. 21 Ağustos Ilişki günü Tirilye’den start verilecek yarış, Moda’da akıbet bulacak.

Share: