TBMM Cazibe ve Bütçe Komisyonu Başkanı Yılmaz, Bingöl’de konuştu Açıklaması

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmayan, “Pandemi sonrası baştan bir nice molekül şekilleniyor. Gücük vadeye odaklanıp bazen sorunlarla moralimizi banko bozmamalıyız. Ülkemiz ve medeniyetimiz bu yeni döneme Allah’ın izniyle çokça ayrımlı katkılarda bulunacak.” dedi.

Bingöl-Simge beldesi yağız uğrunda kurulan Bingöl Üniversitesi Hayvan Hastanesinin küşat töreninde mütekellim Yılmayan, bir toplumun nitelikli insan yetiştirdiği takdirde kalkınmaması için tek etken olmadığını söyledi.

Üniversitelerin bu doğrultudaki katkılarına değinen Yılmayan, Bingöl Üniversitesinin da çokça bodur sürede kırıcı açıklık katettiğini belirtti.

Geçmişten beri üniversiteleri 3 fonksiyonla nitelendirdiğini rapor eden Yılmayan, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Birincisi kâin bilgiyi gelecek nesillere nakil fonksiyonu. Buna eğitim diyoruz. İkincisi kâin bilgiye, kullanılmamış bilgiler ilave etme fonksiyonu. Buna bile araştırı diyoruz. Bana göre bildirme önemlisi 3. işlev, bilgiyi kullanma fonksiyonu. Bu de kalkınmayla ilgili. Bilcümle bilgileri münasebet öğretiyoruz? insanların sorunlarını halletmek, refahını tasarruf etmek, elan iyiye gitmelerini ulaşmak üzere. Esasen bütün canlıların refahını artırmaya çalışıyoruz. Aynı darülfünun içre bulunduğu bölgeyi, yöreyi dönüştüremiyorsa parçalanmamış anlamıyla fonksiyonunu yürütme edemiyor demektir.”

“Tekmil insanlığa pahal katkılarda bulunacak altyapıya sahibiz”

Dünyanın bir nice sıkıntıdan geçtiğini dile getiren Yılmayan, Kovid-19 sürecine bel etti.

Yılmaz, “Pandemi sonrası baştan bir nice molekül şekilleniyor. Bodur vadeye odaklanıp bazen sorunlarla moralimizi banko bozmamalıyız. Ülkemiz ve medeniyetimiz bu eskimemiş döneme Allah’ın izniyle haddinden fazla değişik katkılarda bulunacak. Hoppadak kişi insanımıza değil, tüm insanlığa ağır katkılarda bulunacak altyapıya sahibiz. Kâfi ki münezzeh güvenimiz olsun.” diye niteleyerek konuştu.

Vali Fehamet Dikici birlikte bu yatırımların yarınlara elan güvenle bakılmasını sağladığını belirterek, bölgenin en balaban Hayvan Hastanesinin açılışının yapıldığını kaydetti.

Belediye Başkanı Erdal Arıkan, Rektör Prof. Dr. İbrahim Çapak ve SELIM Öğür Bingöl Saylav Feyzi Berdibek bile birer konuşma yaptı.

Konuşmaların arkası sıra Yılmayan ve beraberindekiler Efsanevi Hastanesinin açılışını gerçekleştirdi.Share: