TDP Umumi Başkanı Sarıgül, ANAP Genel Başkanı Çelebi’yi kabul etti

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Anavatan Partisi (ANAP) Genel Başkanı İbrahim Çelebi ve beraberindeki heyeti parti umumi merkezinde kabul etti.

TDP Genel Başkanı Sarıgül, TDP’nin Ankara’daki umumi merkez binasında ANAP Başkanı Çelebi’yi ağırladı. Yapılan görüşmede mutluluk gündemine ve talih sorunlarına değinen Çelebi, Türkiye’nin kocaman tıpkı seçme sürecinde olduğunu ve aşılamayacak tek sıkıntı olmadığının altını çizdi.

“Kazançlı milliyetçiliğin esası çıktı dış satım daha beş altı dış alım yapmaktır”

TDP Lideri Sarıgül hesaplı milliyetçiliğin tarım, turizm, teknoloji, dokuma ve ticaretten geçtiğini belirtti. 5T formülünün ülkenin kalkınması için koca olduğunu vurgulayan Sarıgül, şu sözleri kaydetti:

“Zaman TDP Umumi Merkezinde Türkiye’nin gelişmesi için heybetli reformlar fail Anavatan Partisini ağırladık. Genel Başkan ile mevki gündemini ve devlet sorunlarını konuştuk. TDP’nin içre bulunduğumuz hesaplı sorunları çözeceğine inandığımız ıslah paketini anlattık. Bu paket konuşu nasyonalizm ve 5T formülüne dayalı tıpkısı pakettir. Iktisadi milliyetçiliğin esası çıktı ihracat elan bir iki ithalat yapmaktır. Domestik malı yurdun malı temas Türk onu kullanmalı demektir. 120 milyar dolarlık tarım ithalatı yaparak yabancı çiftçiyi varlıklı emreylemek yerine bu parayla kendi çiftçimizi varlıklı etmektir. Ekonomik nasyonalizm, çiftçimize hava garantisi yöneltmek demektir. 5T formülümüz, tarım, turizm, teknoloji, dokuma ve ticarettir. Biz Türkiye Iri Ulus Meclisi (TBMM) dışından bakan atamasına karşıyız. Mikro nahiye tercihli görüş sisteminden yanayız. 600 milletvekilinin 100 tanesinin Türkiye saylav olmasını ve partilerin rey oranlarında burada kaşkariko edilmesini öneriyoruz. Anavatan Partisiyle ve gayrı partilerle musahabe ve diyaloglarımız bitmeme edecektir.”

“Ülkemizin soylu erki anlamda önünü ve ufkunu açan Turgut Özal’dır”

Müzakere sonrasında açıklamalarda bulunan Anavatan Partisi Genel Başkanı İbrahim Çelebi, Türkiye’nin ayrışma ve kavgadan uzaklaşması gerektiğini vurgulayarak, “Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Eksiksizlik Atatürk’tür. Ülkemizin hesaplı anlamda önünü ve ufkunu açan bizim kurucu umumi başkanımız Turgut Özal’dır. Türkiye inhilal çekişme ve hakaretten bıktı. Türkiye’nin sorunları uzlaşmayı gerektiriyor. Türkiye makro bir seçme arifesindedir. Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir problemi yoktur. İmkanlarımızı birleştirerek ve teşrikimesai yaparak ülkemize kullanılmamış aynı zekâ açacağız” ifadelerini kullandı. – ANKARAShare: